Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > U siatkarzy AZS UWM ma być lepiej

U siatkarzy AZS UWM ma być lepiej

O przyszłości olsztyńskiej siatkówki rozmawiali przedstawiciele klubu, Uniwersytetu Warmińsko- Mazurskiego, Urzędu Miasta i Urzędu Marszałkowskiego. Ze swojej funkcji chce zrezygnować prezes AZS Ryszard Górecki.

Problemy siatkarskiej drużyny pojawiły się zaraz po zakończeniu sezonu 2007/08. Wówczas z finansowania wycofała się spółdzielnia mleczarska Mlekpol, która przez rok wspierała drużynę. Z Olsztyna odeszło wówczas kilku podstawowych zawodników i zaistniały nawet obawy, że akademicy nie przystąpią do rozgrywek na najwyższym szczeblu. Skończyło się zupełnie inaczej, ale fani AZS z dnia na dzień oczekiwali wieści o nowym sponsorze, który mógłby uratować olsztyńską drużynę. Na próżno, choć w ostatnich dniach swoją pomoc ponownie zaoferował Urząd Miasta, który chce przeznaczyć na siatkówkę 500 tys. zł (podobna kwota trafiła do kasy klubu przed rozpoczęciem ligowych zmagań). Jest to jednak kropla w morzu potrzeb, bo – by myśleć o medalach mistrzostw Polski – trzeba liczyć się z kosztami od 6 do 8 mln zł.

Światło w tunelu pojawiło się, gdy w miniony poniedziałek o przyszłości siatkarzy dyskutowali przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego, Urzędu Miasta, Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego oraz klubu. Prawdopodobnie niedługo dojdzie do zawarcia umowy pomiędzy zainteresowanymi stronami. Jutro zaś zbiera się zarząd AZS UWM, by ustalić datę walnego zgromadzenia. Jeśli będzie miało to miejsce, nie obędzie się bez zmian na poszczególnych stanowiskach. Jedno jest pewne – z funkcji prezesa AZS ma zamiar zrezygnować Ryszard Górecki, który zasiadał na tym stanowisku od 1999 r. (zaraz po powstaniu Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego). Przypomnijmy, że prezezem Spółki Akcyjnej Piłka Siatkowa AZS UWM jest od września Tomasz Jankowski.Nosiłem się z tą decyzją od dłuższego czasu – mówi Górecki. – Musimy ratować siatkówkę w naszym mieście, a te rozwiązania, o których rozmawialiśmy, dają taką nadzieję. Staramy się także o pozyskanie sponsorów, jakiś czas temu zadeklarowały się firmy mleczarskie i jeden z deweloperów. Jednak ze względu na kryzys boją się zainwestować jakiekolwiek pieniądze. Narodziła się wspólna koncepcja uniwersytetu, Urzędu Miasta oraz Urzędu Marszałkowskiego, ale to starczyłoby na walkę o miejsca 6.-8. w PlusLidze. Potrzebny jest także silny sponsor. Pamiętajmy, że w Polsce w 2014 r. odbędą się mistrzostwa świata i warto starać się, by turniej zawitał także do Olsztyna. Nie będzie to możliwe, jeśli zabraknie odpowiedniej hali i silnego ośrodka siatkarskiego.

Autor: Sebastian Woźniak (Gazeta Wyborcza Olsztyn)

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2009-01-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved