Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Trzech siatkarzy i trener ZAKSY w Meczu Gwiazd

Trzech siatkarzy i trener ZAKSY w Meczu Gwiazd

Kibice do gry w Meczu Gwiazd, który odbędzie się 17 stycznia, "powołali" trzech zawodników ZAKSY Kędzierzyn-Koźle: Roberta Szczerbaniuka, Michała Masnego i Jakuba Novotnego. Jedną z drużyn poprowadzi Krzysztof Stelmach.

Naprzeciwko siebie staną drużyny złożone z Polaków i obcokrajowców grających w naszej ekstraklasie.

Całkowity dochód z tego meczu przeznaczony zostanie dla siatkarzy, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej i potrzebują pomocy. Wyboru dokonali kibice głosując na poszczególnych zawodników i trenerów na oficjalnej stronie internetowej rozgrywek ekstraklasy.Trener Stelmach poprowadzi zespół Polaków wraz ze swoim byłym kolegą z reprezentacji narodowej – Mariuszem Sordylem (AZS Olsztyn). Do dyspozycji będzie miał Szczerbaniuka. Po drugiej stronie siatki będą natomiast Masny i Novotny.

Sam pomysł i cel na jaki gramy jest znakomity – mówi trener Stelmach. – Nie ukrywam jednak, że termin meczu jest nieszczęśliwy. Jesteśmy w trakcie sezonu i każda przerwa w rozgrywkach wybija zespół z rytmu. Sądzę, że idealnym terminem byłby pierwszy weekend po zakończeniu sezonu.

ZAKSA (lider ekstraklasy), co nieco może dziwić ma tylko czterech reprezentantów.

Ośmiu ma wicelider i mistrz Polski – Skra Bełchatów, a siedmiu Resovia Rzeszów, którą w tym sezonie ZAKSA dwa razy pokonała (w tym zdecydowanie u siebie).

Nie ilość „gwiazd” obecnych na „Meczu Gwiazd” świadczy jednak o sile zespołu, o czym drużyna z Kędzierzyna-Koźla chce przekonać wszystkich kibiców w Polsce na koniec sezonu.

*Autor – Marcin Sagan

źródło: nto.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga, rozgrywki towarzyskie

Więcej artykułów z dnia :
2009-01-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved