Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Trener Klimczyk: Chcemy uniknąć baraży

Trener Klimczyk: Chcemy uniknąć baraży

Aleksander Klimczyk, szkoleniowiec siatkarek AZS-u Politechniki Radomskiej, nie ukrywa, że zajęcie szóstego miejsca w II lidze i uniknięcie tym samym baraży o utrzymanie będzie dla jego podopiecznych i klubu sporym sukcesem.

Michał Jaworski: Rozegraliście dotychczas 13 ligowych spotkań, po których zajmujecie 6. miejsce. Czy jest pan zadowolony z aktualnego bilansu?

Aleksander Klimczyk:Jeżeli w tym momencie mielibyśmy koniec sezonu, z pewnością można byłoby powiedzieć, że dziewczyny zakończyły ligę zgodnie z oczekiwaniami. Szósta lokata będzie sporym sukcesem, ponieważ pozwoli uniknąć spotkań barażowych, w których o utrzymanie będą grały zespoły z miejsc 7-10. Nie ukrywam: będę zadowolony, jeśli zdołamy zachować obecną pozycję w tabeli. Moim zdaniem w pięciu najbliższych spotkaniach potrzebujemy zdobyć minimum osiem punktów, aby być spokojnym o zachowanie ligowego bytu. Dla układu tabeli ważne będą również wyniki naszych bezpośrednich rywalek. Obecnie jest nieźle, bowiem nad zespołami z grupy pościgowej mamy trzy punkty przewagi.Łatwo o zdobycze chyba jednak nie będzie. Ze spotkań, które pozostały wam do końca sezonu zasadniczego, aż trzy rozegracie z czołowymi zespołami…

Układ pojedynków w końcowej fazie ligi niestety nam nie sprzyja. Dwa pierwsze zespoły walczące o fotel lidera praktycznie są poza naszym zasięgiem. Swoich szans upatrywać będziemy w meczach z teoretycznie słabszymi – AZS AWF Warszawa oraz z Nike Ostrołęka. Układ tabeli może rozstrzygnąć się dopiero w ostatnim spotkaniu, w którym zmierzymy się z Tomasovią Tomaszów.

Czy w najbliższym spotkaniu wprowadzi pan jakieś zmiany w ustawieniu zespołu?

Zmiany najprawdopodobniej będą w składzie i to z konieczności. Niestety, mamy w drużynie niemałe problemy zdrowotne. Zarówno Klaudia Januszewska, jak i Iwona Pasieczna są mocno przeziębione i występ tych zawodniczek stoi pod dużym znakiem zapytania. Z kolei z kontuzją stawu skokowego nadal boryka się Patrycja Kucharska, która na parkiecie pojawi się najprędzej za dwa tygodnie. Szkoda, bo akurat ta zawodniczka nie raz już udowodniła, że wybitnie podnosi wartość sportową naszego zespołu. Jej absencja jest zatem sporym osłabieniem.

Zatem w meczu z prowadzącą w tej grupie II ligi Legionovią swoją szansę dostaną nominalne rezerwowe.

Chyba nie będziemy mieli innego wyjścia. Nie mogę ryzykować zdrowia zawodniczek, które nie są na 100 procent gotowe do walki na parkiecie. Punktów poszukamy w spotkaniach, w których zwycięstwo będzie bardziej realne i wówczas chcę mieć do dyspozycji wszystkie siatkarki. Do Legionowa nie jedziemy jednak na wycieczkę. Choć szansa na punkty jest niewielka, to postaramy się coś ugrać.

Rozmawiał: Michał Jaworski (Gazeta Wyborcza Radom)

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2009-01-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved