Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Tomasz Klocek o zespole AZS Skawa UEK… i nie tylko

Tomasz Klocek o zespole AZS Skawa UEK… i nie tylko

U progu nowego roku trener AZS-u Skawy Uniwersytetu Ekonomicznego Kraków opowiedział Strefie Siatkówki o swoim zespole, perspektywach, a także o roli sportu w jego życiu - zarówno zawodowym, jak i prywatnym.

Co skłoniło Cię do objęcia posady trenera drugoligowego zespołu siatkarek z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie?

Tomasz Klocek:Z jednej strony entuzjazm ludzi z AZS-u, ich plany i determinacja, z jaką działają, aby rozwijać profesjonalną, akademicką siatkówkę w Krakowie (niskie ukłony dla Bartka Wanata z Uniwersytetu Ekonomicznego, Darka Pyko z Politechniki Krakowskiej i wszystkich osób czynnie wspierających tą inicjatywę). Z drugiej strony… no cóż, przyznam się, że lubię podejmować sportowe wyzwania – taki mam fach, a wokół siatkówki kręci się moje życie.Czy mógłbyś przybliżyć historię swojej przygody z siatkówką?

To chyba zbyt długa i niezbyt interesująca opowieść – sam już wielu szczegółów nie pamiętam (śmiech). Za moje sportowe pasje na pewno „odpowiedzialny” jest ojciec, a największe sukcesy jako zawodnik i jako trener osiągałem w barwach krakowskiej AWF. Od końca lat 90. fascynuje mnie siatkówka plażowa, tak więc po sezonie halowym natychmiast rozpoczynam następny – sezon plażowy, dzięki temu zdobywam kolejne zawodnicze i trenerskie szlify.

Sportowa pasja przeszła także na córkę, która odnosi już pierwsze sukcesy w minisiatkówce. Żona nie ma jeszcze dość życia z dwójką sportowców pod jednym dachem?

Razem z Ewą możemy tylko przyklasnąć sportowym zainteresowaniom Olgi, tym bardziej, gdy dziecko cieszy się z licznych już siatkarskich trofeów. Wraz z koleżankami dwukrotnie zdobyła tytuły mistrzowskie w bardzo prestiżowym – organizowanym przez PZPS – Pucharze Polski „Kinder+Sport”. Radość rodziców jest tym większa, że tato jest trenerem, a mama opiekunem drużyny, zaś nagrodą dla najmłodszych Mistrzyń Polski była sportowa wycieczka do Włoch u boku Sebastian Świderskiego.

Jak oceniasz rok 2008 w wykonaniu AZS-u Skawy UEK? Dzięki pięciu kolejnym zwycięstwom w lidze zespół jest na czwartym miejscu. Jakie są szanse awansu do fazy play-off?

Siatkarski bilans roku 2008 w mojej ocenie jest na plusie. Najpierw zakończone sukcesem pojedynki beniaminka o utrzymanie w II lidze pod wodzą Marka Zawartki. Później deklaracja utrzymania patronatu władz Uczelni, wsparcie nowego sponsora – Zakładów Przemysłu Cukierniczego Skawa S.A. z Wadowic – dające możliwość budowania zespołu z realnymi szansami na awans. W efekcie powstała drużyna, która z meczu na mecz gra coraz lepiej i – mam nadzieję – w najbliższych pojedynkach będzie równorzędnym przeciwnikiem dla liderów ligi.

Co jest największym atutem tej drużyny?

Dziewczęta tworzą na boisku i poza nim dobrze rozumiejącą się ekipę – wszystkie studiują w krakowskich uczelniach lub niedawno studia ukończyły. Wszystkie też posiadają II-ligowy staż zawodniczy i zbliżone umiejętności siatkarskie. Sprzyja to przede wszystkim sportowej rywalizacji wewnątrz zespołu, ale także ułatwia planowanie i prowadzenie treningów przy nieocenionej pomocy (kolejny atut) drugiego trenera – Przemka Płaczka. Doskonała jest również atmosfera tworzona przez osoby opiekujące się drużyną: działaczy AZS, władze Uczelni, przedstawicieli Skawy Wadowice i oddanych zespołowi kibiców.

Rozmawiał: Piotr Majewski

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2009-01-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved