Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > PP: Zwycięstwo faworytek z Białegostoku

PP: Zwycięstwo faworytek z Białegostoku

Siatkarki Pronaru Zeto Astwy AZS Białystok pokonały w środę 3:1 zespół TPS-u Rumia i zrobiły spory krok w stronę awansu do ćwierćfinału rozgrywek Pucharu Polski.

Zawodniczki Pronaru Zeto Astwy AZS Białystok były zdecydowanymi faworytkami konfrontacji. Wszak zespołowi z ekstraklasy przyszło zmierzyć się z beniaminkiem I ligi. Białostoczanki zgodnie z planem pokonały rywalki, ale nie oznacza to, że gospodynie poddały się bez walki. W drugim secie to one nawet cieszyły się ze zwycięstwa, gdy wygrały partię 28:26.

Wdarło się w nasze szeregi jakieś niepotrzebne rozluźnienie i przeciwniczki to wykorzystały – mówi Dariusz Luks, trener białostoczanek.W pozostałych odsłonach pojedynku ton grze nadawały już jednak siatkarki szóstej ekipy ekstraklasy. W trzecim starciu wręcz zdeklasowały rywalki, wygrywając pewnie 25:9.

Można powiedzieć, że przez cały czas kontrolowaliśmy wydarzenia na boisku, a ten trzeci set mówi sam za siebie – stwierdza Luks. – Zrobiliśmy to, co do nas należało. Wygraliśmy, zbliżyliśmy się do awansu do ćwierćfinału rozgrywek i o to przecież chodziło.

O tym, że siatkarki z Pronaru dość łatwo poradziły sobie z zespołem znad morza, może świadczyć fakt, że zagrały w nietypowym zestawieniu. Jak informowaliśmy wcześniej, na mecz w ogóle nie pojechała Katarzyna Kalinowska, która boryka się z kontuzją. Z powodu drobnego urazu nie mogła też zagrać druga środkowa Dominika Koczorowska. Tym samym na środku siatki musiała wystąpić Joanna Szeszko. Kapitan białostockiej ekipy, grająca zazwyczaj na przyjęciu lub w ataku, dobrze odnalazła się i na tej pozycji.

Po meczu w Rumi białostoczanki nie wróciły do Białegostoku. Udały się w kierunku Kalisza, gdzie w sobotę czeka je bardzo ważne spotkanie ligowe z miejscową Calisią.

Jechanie z powrotem do Białegostoku, a za chwilę do Kalisza mija się z celem, gdyż więcej czasu moglibyśmy spędzić w podróży niż na treningach – mówi szkoleniowiec białostoczanek. – Przed nami bardzo ważne spotkanie i musimy się do niego dobrze przygotować.

Z Calisią nie zagra na pewno Kalinowska, która od gry będzie musiała odpocząć przez około dwa tygodnie. Inaczej sytuacja wygląda z Koczorowską.

Ona na pewno będzie gotowa na sobotę – wyjaśnia trener Luks.

TPS Rumia – Pronar Zeto Astwa AZS Białystok 1:3

(18:25, 28:26, 9:25, 21:25)

Skład:

AZS: Karczmarzewska-Pura, Mieszała, Muhlsteinova, Żebrowska, Szeszko, Truchanova, Saad (libero) oraz Manikowska, Gierak, Walawender.

Zobacz również:

Wyniki VI rundy Pucharu Polski kobiet

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Polski

Więcej artykułów z dnia :
2009-01-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved