Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > PP: Za wysokie progi

PP: Za wysokie progi

W pierwszym meczu VI rundy Pucharu Polski siatkarze BBTS-u Bielsko-Biała musieli uznać wyższość kolegów z Jastrzębskiego Węgla. Zawodnicy PlusLigi wygrali 3:0.

Siatkarze BBTS-u Bielsko-Biała doznali dotkliwej porażki w Jastrzębiu w ramach rozgrywanej VI rundy Pucharu Polski. KS Jastrzębski Węgiel nie pozwolił liderowi I ligi na wygraną choćby jednej partii. Drużyna gospodarzy rozpoczęła spotkanie od bardzo dobrych akcji w wykonaniu Benjamin Hardy’ego. Gospodarze nie napotkali na opór bielskiego zespołu i szybko wypracowali sobie bezpieczną, kilkupunktową przewagę. 16. punkt dla Jastrzębskiego Węgla zdobył bardzo dobrze tego dnia dysponowany Guillaume Samica, wyprowadzając swój zespół na prowadzenie 16:12. Pomimo wysiłków trenera Grzegorza Wagnera, licznych zmian dokonanych na boisku i próby uspokojenia gry swoich podopiecznych, pierwsza partia to typowy set bez historii, zakończony wynikiem 25:19.

O ile pierwszy set nie zapowiadał emocjonującej drugiej partii, o tyle drugi set to po prostu świetna gra jastrzębian w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła i problemy gości z przyjęciem. Drużyna Jastrzębskiego Węgla nie okazała się zbyt gościnna dla ekipy z Bielska i dosłownie znokautowała przeciwników. Mimo wszystko bardzo korzystnie zaprezentował się młody atakujący zespołu gości, Paweł Mikołajczak, który popisał się świetnym atakiem ze skrzydła. Na jego nieszczęście jednak trener Roberto Santilli wystawił do gry bardzo silny skład, któremu dziś wychodziło praktycznie wszystko. O ile Sebastian Pęcherz dał się mocno ze znaki drużynie BBTS-u, o tyle Guillaume Samica okazał się wręcz katem bielszczan. Wynik partii 25:14 mówi sam za siebie.

Na szczęście dla jakości widowiska, trochę więcej emocji dostarczył trzeci i ostatni set spotkania. Rozpoczął się dość zaskakująco, od prowadzenia BBTS-u i to Jastrzębski Węgiel musiał doprowadzić do wyrównania. Po raz kolejny formą zabłysnął Paweł Mikołajczyk, skutecznie punktujący w ekipie gości. Tym razem jednak zyskał wsparcie kolegów z zespołu i przez chwilę sensacja wisiała w powietrzu. Jastrzębianie zachowali jednak zimną krew i szybko odzyskali kontrolę nad przebiegiem gry. Niestety, druga połowa ostatniej partii obfitowała w niewymuszone błędy obydwu zespołów. Nie zaszkodziło to jednak ekipie gospodarzy, którzy dzięki bardzo dobrzej postawie całego zespołu oraz posiadaniu takich indywidualności jak Robert Prygiel i Samica wygrali trzecią partię, podobnie jak pierwszą, 25:19 i całe spotkanie gładko 3:0

Spotkanie rewanżowe odbędzie się w Bielsku-Białej 28 stycznia. Zwycięzca dwumeczu zmierzy się w dalszych rozgrywkach z PGE Skrą Bełchatów

Jastrzębski Węgiel – BBTS Bielsko-Biała 3:0

(25:19, 25:14, 25:19)

BBTS: Pająk, Gaca, Bielicki, Toczyk, Jaszewski, Mikołajczak, Sufa (l) oraz Jajszczak, Kusaj, Król, Kałasz, Przystał

Jastrzębski Węgiel: Freriks, Prygiel, Samica, Hardy, Nowik, Jurkiewicz, Rusek (l) oraz Pęcherz, Grygiel, Łomacz, Czarnowski.