Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Kw. ME 2009 Kadetów, gr. A: Spacerek z Danią

Kw. ME 2009 Kadetów, gr. A: Spacerek z Danią

W drugim dniu turnieju kwal. do Mistrzostw Europy kadetów w grupie A Polska okazała się lepsza od Danii, a Białoruś po bardzo zaciętym meczu wygrała z Ukrainą.

Podopieczni Grzegorza Rysia zmierzyli się z drużyną Danii. W pierwszej partii młodzi Polacy nie dali szans swoim rywalom i pewnie wygrali do 13. Druga, jak się później okazało najbardziej zacięta odsłona rozpoczęła się od prowadzenia Skandynawów 2:0. Jednak biało-czerwoni szybko zdołali wyrównać, a w następnej fazie tego seta walka toczyła się punkt za punkt. Dopiero w końcówce podopiecznym Grzegorza Rysia udało się uzyskać kilkupunktową przewagę, która pozwoliła im na zwycięstwo do 20. Trzecia i ostatnia odsłona meczu to prawdziwa deklasacja Duńczyków. Aby pokonać swoich przeciwników Polacy potrzebowali nieco ponad godzinę, ale należy pamiętać, że z każdym następnym dniem poziom sportowy prezentowany przez rywali biało-czerwonych będzie wzrastał.

Polska – Dania 3:0

(25:13, 25:20, 25:12)

Przed spotkaniem między Białorusią, a Ukrainą wydawało się, że większe szanse na zwycięstwo mają młodzi Ukraińcy, ponieważ wczoraj łatwo uporali się z Estonią, zaś Białorusini męczyli się w meczu z Duńczykami. Jednak już pierwsze piłki pokazały, iż będzie to bardzo zacięty pojedynek. Można stwierdzić, że pierwsza partia zakończyła się zgodnie z planem, bowiem górą w niej była Ukraina, lecz drugi set padł łupem Białorusi i niejako wszystko zaczęło się od początku. W kolejnej odsłonie po wyrównanej walce lepsi ponownie okazali się Ukraińcy, jednak Białorusini nie zamierzali składać broni. Zwyciężyli w czwartym secie i doprowadzili do tie breaka, którego również rozstrzygnęli na swoją korzyść. Sprawili tym samym sporą niespodziankę, ponieważ drużyna Ukrainy uważana jest za jednego z dwóch głównych faworytów (obok Polski) do wywalczenia awansu do kwietniowego Czempionatu Starego Kontynentu.

Ukraina – Białoruś 2:3

(25:21, 23:25, 25:22, 22:25, 12:15)

Jutro podopieczni Grzegorza Rysia zmierzą się z Estonią, zaś Ukraina o kolejne zwycięstwo powalczy z Duńczykami.