Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Budowlane w drodze po medal MP

Budowlane w drodze po medal MP

Toruńskie juniorki, mimo że teoretycznie mają słabszy skład niż rok temu, idą przez regionalne eliminacje jak burza. Półmetek minęły bez jednej porażki na koncie. Szanse na awans straciły natomiast już kadetki.

Po 3:0 pokonały Culmen Chełmo, Sokoła Mogilno i Jokera Świecie, a 3:1 bydgoski Pałac. Zwłaszcza ten ostatni sukces był dość niespodziewany, bo bydgoszczanki to finalistki mistrzostw Polski sprzed roku i z pewnością faworytki eliminacji w naszym regionie.

Tak dobre wyniki są dla mnie sporym zaskoczeniem, zwłaszcza pokonanie Pałacu było niespodzianką. Nasz skład cały czas jest rozbity pomiędzy Budowlanych a Skarpę, braku czasu na systematyczną pracę na treningach. Dlatego forma moim zdaniem nie jest jeszcze optymalna i dopiero podczas zimowych ferii będziemy mieli szansę dłużej popracować – mówi trener Ewa Openchowska.Rundę rewanżową torunianki rozpoczęły od zwycięstwa 3:0 z Culmenem. Zwycięstwo w rozgrywkach wojewódzkich nie da jednak automatycznego awansu do ogólnopolskiego ćwierćfinału. W turnieju finałowym drugą szansę otrzymają Pałac i Culmen, które dopiero wtedy będą mogły skorzystać z siatkarek ćwiczących na co dzień w Szkole Mistrzostwa Sportowego. Zawody zostaną rozegrane na początku lutego w hali triumfatora mistrzostw regionu.

Szanse na awans straciły już kadetki Budowlanych. Rozgrywki rozpoczęły w świetnym stylu wygrywając bez straty seta trzy mecze. Potem jednak przegrały po 3:0 z Pałacem, Jokerem Świecie i Sokołem Mogilno. O zwycięstwo w regionie będą rywalizowały zapewne drużyny z Bydgoszczy i Świecia. – To nie jest jeszcze zespół na awans do rundy ogólnopolskiej. Mamy młody skład, z kilkumiesięcznym stażem. Musimy trenować i czekać cierpliwie na kolejny sezon. Wtedy dopiero okaże się, jak wartościowa jest ta grupa. Na razie musi jeszcze zbierać jak najwięcej doświadczeń – podkreśla trener Mariusz Soja.

Być może największe szanse na medale w tym roku będzie miał zespół młodziczek. Drużyna pod wodzą Iwony Dylewskiej jest oparta o uczennice szkół podstawowych nr 11 i 14. To ubiegłoroczne wicemistrzynie kraju w kategorii SP oraz srebrne medalistki mistrzostw siatkarskich czwórek.

źródło: Gazeta Pomorska

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe

Więcej artykułów z dnia :
2009-01-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved