Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Aleksandra Kruk: Zwycięstwo dodało nam motywacji

Aleksandra Kruk: Zwycięstwo dodało nam motywacji

W spotkaniu Pucharu Polski pomiędzy Gwardią Wrocław i Calisią Kalisz wygrały gospodynie 3:0. Podopieczne Mariusza Pieczonki słabo zagrały w obronie i to była jedna z przyczyn przegranej w tym pojedynku.

Aleksandra Kruk (Gwardia Wrocław): – Mecz bardzo mi się podobał, wyszłyśmy na to spotkanie bardzo zmobilizowane i skoncentrowane. Pierwszy set pokazał, że kaliszanki tak naprawdę nie mają nic do powiedzenia. Mecz przebiegał po naszej myśli z wyjątkiem końcówki trzeciej partii, ale cieszę się, że ten pojedynek wygrałyśmy. Było to nam bardzo potrzebne, mimo tego, że jest to mecz pucharowy. Zwycięstwo dodało nam motywacji do dalszej walki na boisku.

Mariusz Pieczonka (trener Calisii Kalisz): – Po przerwie świątecznej Magda Godos odbyła z nami tylko dwa treningi i to było widoczne w dzisiejszym meczu. Później razem z Anią Woźniakowską uczestniczyły w meczu gwiazd. Ewelina Toborek grała z lekką kontuzją, jednak w końcówce trzeciego seta nie była w stanie kontynuować gry i na boisku pojawiła się Masami Tanaka, ponieważ nie mamy trzeciej środkowej. Niestety tak to jest, jak się musi grać i coś się stanie, to nie mamy zmienniczki na właśnie tą pozycję. Będziemy się dalej zastanawiać co z tym dalej zrobić. Nasz skład jest taki jaki jest i musimy grać. W dzisiejszym spotkaniu słabo w ataku zagrała właśnie Ewelina Toborek, jednak grała z urazem i w konsekwencji nie była w stanie dokończyć meczu. Marta Kuehn–Jarek przez pierwsze dwa sety spisywała się poniżej oczekiwań, dopiero w trzeciej partii grała to, co tak naprawdę potrafi. Ogólnie cały zespół zagrał słabo w obronie, właśnie w tym spotkaniu chcieliśmy poćwiczyć ten element. O zwycięstwie w ostatnim secie zadecydowało to, która z drużyn podbije więcej piłek i wyprowadzi kontrataków.

Dominika Sieradzan (Calisia Kalisz): – Przegrałyśmy gładko w tym spotkaniu 0:3. W trzecim secie podjęłyśmy walkę. Wymiana punkt za punkt, jednak nie udało nam się zwyciężyć w tej partii. Mimo kilku przewag, ostatecznie przegrałyśmy. Nie wiem jak mam wytłumaczyć tak słabą postawę w tym spotkaniu. Być może tym, że miałyśmy przerwę. Jednak dziewczyny z Gwardii też miały wolne. Wydaje mi się, że w tym meczu nie myślałyśmy na boisku.

Anna Woźniakowska (kapitan Calisii Kalisz): – Planowo to my powinnyśmy zwyciężyć w tym meczu. Gdybyśmy osiągnęły zamierzony cel, to byłby to krok do przodu w naszym zespole. Wydaje mi się, że to jest kwestia mentalna. Dużo pracy przed nami, jesteśmy jeszcze zespołem młodym i niedoświadczonym i tutaj trzeba bardzo dużo pracować. Wtedy będą efekty.”

Rafał Błaszczyk (trener Gwardii Wrocław): – Ten mecz musiał się odbyć i się odbył. Wygraliśmy 3:0 i jest to bardzo dobra zaliczka w Pucharze Polski, chociaż jeszcze wszystko przed nami. W pierwszym secie wykorzystaliśmy to, że dziewczyny z Kalisza są prosto z podróży. Później kaliszanki się rozegrały i było im trochę łatwiej, mecz stał się wyrównany. Doszło do zaciętej końcówki w trzecim secie, którą wygraliśmy trochę szczęśliwie. Nasz zespół się rozluźnił i Calisia doprowadziła do remisu. W siatkówce jest tak, że żadna przewaga nie daje zwycięstwa w meczu, wygrywa ten, kto zdobywa ostatni punkt. W tej trzeciej partii pomógł nam trochę przypadek i dużo szczęścia, które w dzisiejszym pojedynku było po naszej stronie.

Katarzyna Mroczkowska (Gwardia Wrocław): – Cieszymy się bardzo, że zwyciężyłyśmy w tym spotkaniu, ponieważ było to dla nas niezwykle ważne po kilku ostatnich porażkach w lidze. Teraz czeka nas bardzo ważny mecz w Żukowie i wygrana z Calisią jest bardzo dobrą zaliczką przed pojedynkiem z Gedanią. Wygrana w meczu Pucharu Polski poprawiła atmosferę w naszym zespole. Spotkanie w lidze z Gedanią jest dla nas niezwykle ważne, ponieważ jest to dla nas mecz o sześć punktów. Jeżeli wygramy to odskoczymy w tabeli zespołowi z Kalisza. Tak się akurat złożyło, że pojedynek z Kaliszem rozgrywamy w ramach Pucharu Polski.