Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > PP: TPS Rumia – AZS Białystok

PP: TPS Rumia – AZS Białystok

Siatkarki beniaminka I ligi będą podejmować na własnym boisku szóstą drużynę PlusLigi Kobiet, AZS Białystok. Zwycięzca tego pojedynku będzie bliżej awansu do następnej fazy rozgrywek Pucharu Polski.

Wydaje się być oczywistym, że z tej konfrontacji zwycięsko wyjdzie drużyna Dariusza Luksa. Większe doświadczenie, ogranie na ligowych parkietach oraz udział aż trzech zawodniczek w meczu Gwiazd – mówią same za siebie. Izabela Żebrowska, Agata Karczmarzewska-Pura oraz Dominika Koczorowska we wspomnianym meczu zaprezentowały swoje najlepsze umiejętności. Drużyna Północy, w której grały uległa w czterech setach zespołowi z Południa, ale to nie wynik spotkania był najważniejszy.

W ostatniej 10. kolejce rozegranej jeszcze przed przerwą świąteczną drużyna z Białegostoku gładko przegrała z Farmutilem Piła. Ekipa Jerzego Matlaka zrewanżowała się za porażkę z pierwszej rundy (3:1 wygrał AZS – przyp. Red.) i tym samym wspięła się na trzecie miejsce w ligowej tabeli. Na szóstej pozycji z 12 punktami na koncie plasuje się zespół Dariusza Luksa, którego celem jest awans z dobrego miejsca do fazy play-off.

W szóstej rundzie Pucharu Polski akademiczki zmierzą się z TPS Rumia. Silnym akcentem tej drużyny jest Kinga Kasprzak, która wraz z koleżankami w ostatniej kolejce wygrała trudny mecz 3:1 z Piastem Szczecin. Jak podkreślają zawodniczki TPS Rumia, dużo lepiej grają z drużynami, które są wyżej notowane. Widać to ligowym podwórku, gdzie podopieczne Jerzego Skrobeckiego wygrały 3:1 z liderkami z Łodzi.

Mecz ten może mieć dwa oblicza. Wszystko zależy jednak od drużyny z Wybrzeża. Jeśli zagrają z pełnym zaangażowaniem, z małą ilością błędów i ambitnie to w środowe popołudnie na hali sportowej Rumia, zobaczymy dobry mecz. W przeciwnym razie łatwe zwycięstwo zanotują akademiczki z Białegostoku, które już nie raz zasmakowały wygranej w obecnym sezonie ligowym.