Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > PP: Śliwa czy Niemczyk? MKS czy Budowlani?

PP: Śliwa czy Niemczyk? MKS czy Budowlani?

W jednym z pojedynków Pucharu Polski Kobiet zmierzą się drużyny MKS-u Dąbrowa Górnicza z Budowlanymi Łódź i choć łodzianki grają w I lidze to wcale nie stoją na straconej pozycji.

Podopieczne Waldemara Kawki miały dość długą przerwę, ponieważ swój ostatni mecz ligowy rozegrały jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia. Wówczas to w fatalnym stylu uległy na wyjeździe ostatniej w tabeli Gedanii Żukowo. Tuż po Nowym Roku dąbrowianki odpoczywały, bowiem w Nowym Sączu rozgrywany był jedynie mecz gwiazd. Tak więc dla siatkarek MKS-u będzie to pierwszy sprawdzian formy w 2009roku, a zarazem doskonała okazja do zrehabilitowania się za wpadkę w Żukowie. Obecnie dąbrowianki plasują się na piątej pozycji w tabeli PlusLigi Kobiet, a na swoim koncie mają 14 „oczek”.

Nieco inaczej przedstawia się sytuacja w obozie przeciwnika dąbrowianek. Podopieczne Jacka Pasińskiego nie zakończyły ubiegłego roku zbyt pomyślnie, bowiem uległy w wyjazdowym pojedynku 2:3 Piastowi Szczecin, ale już w ubiegły weekend rozbiły w pył drużynę z Mysłowic. Obecnie Budowlani Łódź z jednopunktową przewagą nad Sokołem Chorzów zasiadają na fotelu lidera pierwszoligowych rozgrywek.Warto podkreślić, że po dwóch stronach siatki prawdopodobnie spotkają się dwie dobre znajome. Magdalena Śliwa zapewne zrobi wszystko, aby rozegrane przez nią piłki skutecznie kończyły jej koleżanki, zaś po przeciwnej stronie na pewno gwoździe w parkiet wbijała będzie Małgorzata Niemczyk.

Mimo, iż oba zespoły występują w dwóch różnych klasach rozgrywkowych to w tym pojedynku nie ma zdecydowanego faworyta, bowiem Budowlanych z całą pewnością stać na pokonanie drużyny z PlusLigi Kobiet. Czy MKS okaże się lepszy od łodzianek i zmaże plamę po spotkaniu z Gedanią? A może to podopieczne Jacka Pasińskiego udowodnią, że stać je na wielkie wyniki? Kto zwycięży? Trudno powiedzieć, ale jedno jest pewne – emocji w tym spotkaniu nie powinno zabraknąć.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Polski

Więcej artykułów z dnia :
2009-01-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved