Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > PP: KS Jastrzębski Węgiel – BBTS Bielsko-Biała

PP: KS Jastrzębski Węgiel – BBTS Bielsko-Biała

W szóstej rundzie Pucharu Polski zagrają drużyny, które na mapie dzieli 50 km. Jastrzębski Węgiel podejmie w Hali Sportu w Szerokiej trzecią drużynę I ligi – BBTS Bielsko-Biała.

Drużyna Roberto Santilliego po przerwie świątecznej bardzo łatwo wygrała ligowy pojedynek z drużyną z Radomia i plasuje się na 4. miejscu w tabeli. Było to ważne spotkanie, po porażce w tie-breaku z Delectą Bydgoszcz. Po przegranej siatkarze z Jastrzębia dostali sporo wolnego i przed meczem z Jadarem były pewne obawy o formę podstawowych zawodników JW. Jak pokazał godzinny mecz, obawy były nieuzasadnione, a jastrzębianie zagrali konsekwentnie nie pozwalając rywalom na rozwinięcie skrzydeł. Kolejną statuetkę dla najlepszego zawodnika zgarnął popularny Samik, który wraz z Robertem Pryglem rozstrzygnął losy tego spotkania.

Tak dobrze rozpoczęty rok, być może będzie, zwiastunem stabilnej i równej gry Jastrzębskiego Węgla. Tego życzyliby sobie zawodnicy, kibice i z pewnością sam klub. Okazją do sprawdzenia czy tak jest, będzie pojedynek w Pucharze Polski. W najbliższą środę czeka jastrzębian mecz z BBTS-em Bielsko-Biała.Podopieczni Roberto Santilliego nie powinni mieć żadnych problemów z pokonaniem rywali, tym bardziej, że ostatni mecz pokazał, że punkty seriami można zdobywać wykonując zagrywkę flotem. Jeśli bielszczanie zagrywkę już przyjmą, będą musieli zagrać w ataku na maksimum ryzyka, bowiem w polu doskonale broni, libero Paweł Rusek.

Drużyna prowadzona przez Grzegorza Wagnera po kilku tygodniach opuściła pierwsze miejsce w I ligowej tabeli a ostatnia porażka z Orłem Międzyrzecz nie napawa optymizmem. Bielszczanie zagrali bez ambicji i woli walki. Doznali trzysetowej porażki (25:17, 25:21, 25:18 – przyp. Red.) i to w nie najlepszym stylu. Trener BBTS-u szczerze przyznaje, że jego drużyna dostała lekcję pokory i część z zawodników będzie musiała zweryfikować swoje umiejętności. Słowa szkoleniowca brzmią poważnie.

Wobec problemów bielskiej drużyny i dobrej dyspozycji Jastrzębskiego Węgla, każdy inny wynik niż trzysetowy dla gospodarzy będzie sporą niespodzianką. Spotkanie zostanie rozegrane jutro o godzinie 17:00 w Hali Sportu w Szerokiej.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Polski

Więcej artykułów z dnia :
2009-01-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved