Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > O Buszka pytają już w Olsztynie

O Buszka pytają już w Olsztynie

fot. archiwum

Dopiero od kilku kolejek gra w pierwszym składzie Politechniki, a już na stałe się w nim zadomowił. Rafał Buszek staje się rewelacją PlusLigi. Warszawski zespół przegrał w niedzielę w stolicy Warmii 0:3, ale najlepszym siatkarzem w stołecznej ekipie był właśnie Buszek.

Kim jest ten zawodnik z numerem cztery? Ile ma lat? Jak długo ma ważny z wami kontrakt? – pytał tajemniczo tuż po zakończeniu spotkania prezes AZS Olsztyn, Tomasz Jankowski trenera Politechniki Krzysztofa Kowalczyka . Chodziło mu właśnie o Rafała Buszka , który ma 21 lat, a kontrakt z akademikami ma podpisany do końca następnego sezonu.

 

To nie pierwszy klub, który się nim zainteresował. Nie zdradzę jednak, kto wcześniej o niego pytał. Po sezonie chętnych powinno być jeszcze więcej – mówi Kowalczyk. Buszek trafił do Politechniki z Błękitnych Ropczyce w maju 2007 roku pod koniec kadencji trenera Krzysztofa Felczaka . 

Znalazłem go na turnieju akademickim, kiedy byłem opiekunem Uniwersytetu Warszawskiego. Przegraliśmy w finale z Uniwersytetem Rzeszowskim. Najlepszy na boisku był Buszek. Później potwierdził swoje nieprzeciętne możliwości podczas mistrzostw Polski uniwersytetów w Gliwicach – dodaje Kowalczyk.

 

21-latek za kadencji trenera Edwarda Skorka , a potem Jerzego Taczały nie grał zbyt dużo. Jeśli wchodził na boisko, to tylko w końcówkach meczów. Na pozycji atakującego dużo więcej grał lider Politechniki Radosław Rybak . Obecny sezon Buszek także rozpoczął od ławki rezerwowych. Ale ponieważ nie miał szans „wygryźć” Rybaka ze składu, trener przekwalifikował go na przyjmującego.

 

„Buszu” szansę gry w pierwszym składzie dostał dopiero… dzięki kontuzji Andrzeja Skórskiego i od razu zrewanżował się trenerowi za zaufanie. Od spotkania 7. kolejki z Jadarem gra już w pierwszej szóstce regularnie. – Już przed sezonem mówiłem, że w składzie mamy kilka perełek. Jedna z nich to Buszek. Jest mocny psychicznie, ma dobre cechy motoryczne – ocenia go Kowalczyk. Według kilku ekspertów, siatkarskim stylem gry przypomina Mariusza Wlazłego .

 

* Piotr Kaszubski (Życie Warszawy)

źródło: Życie Warszawy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-01-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved