Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Mocny środek Chemika Police

Mocny środek Chemika Police

fot. archiwum

Zwycięstwo Chemika Police w ostatnim ligowym meczu nie byłoby możliwe bez kilku zawodniczek, które wyraźnie błysnęły formą i wcale nieprzeciętnymi umiejętnościami. Występ swoich siatkarek ocenia trener Mariusz Bujek.

W spotkaniu z Budowlanymi Toruń znakomicie zagrały środkowe Ewa Kwiatkowska oraz dotychczas mniej doceniana – Magdalena Soter . Ta druga, to nabytek Mariusza Bujka w przerwie letniej. Jak się okazuje dopiero (a może już) siatkarka mierząca 192 cm wzrostu zaczyna spłacać dług zaufania. W sobotę po raz pierwszy w barwach Chemika rozegrała całe spotkanie. To wynikło z ostatniego meczu w Mysłowicach. Jeżeli ktoś grał nieźle to znalazł się w szóstce. W przerwie świątecznej trenowaliśmy ciężko i Soter prezentowała się świetnie, dlatego grała. – potwierdził szkoleniowiec Mariusz Bujek.

 

W potyczce z wyżej notowanym rywalem środkowa wielokrotnie sama zatrzymywała ataki rywalek i wygrywała sytuacyjne piłki na siatce. W porównaniu z poprzednimi spotkaniami znacznie poprawiła też zagrywkę. W tym elemencie pomyliła się tylko raz w pierwszej partii. O zaangażowaniu i walorach zawodniczki mówił w superlatywach trener policzanek: Dobrze zagrała na siatce i w zagrywce. To był jej największy mankament, kiedy nie potrafiła przebić piłki na drugą stronę. Od jakiegoś czasu prezentuje bardzo dobrą zagrywkę, bardzo dużo jej ćwiczy. Sama stara się lepiej zagrywać i więcej. Są tego efekty. 

Jest szansa, że siatkarka na stałe zadomowi się w wyjściowym składzie jeśli dalej będzie prezentować dobrą dyspozycję. – Przy jej walorach wzrostowych musi grać dobrze na siatce. Jest środkową i sobie radzi. Jeśli nie będzie sobie radziła, Agata Furmanek czeka – zakończył Bujek.

źródło: ligowiec.net

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-01-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved