Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Mikko Oivanen: Mecz z Jadarem będzie dużo lepszy

Mikko Oivanen: Mecz z Jadarem będzie dużo lepszy

Dla Mikko Oivanena sobotni pojedynek Resovii Rzeszów z Delectą Bydgoszcz był najlepszy w jego wykonaniu w tym sezonie. Fiński atakujący już od pewnego czasu podczas meczów powoli zaczyna prezentować swój duży potencjał.

To był dobry mecz w moim wykonaniu, chociaż mam żal do siebie, że w tych przegranych setach, w których traciliśmy punkty seriami po własnych błędach, ja również nie ustrzegłem się pomyłek – mówi Mikko Oivanen.

Wydaje mi się jednak, że każdy w naszej drużynie miał słabsze momenty w tym spotkaniu i to zadecydowało o stracie jednego punktu.Co było przyczyną waszej słabszej gry. Czy jakaś chwila dekoncentracji, czy może nierówna forma po przerwie świąteczno-noworocznej?

Na pewno wciąż nie gramy jeszcze tak pewnie i równo jak byśmy tego chcieli. Może wynika to również z tego, że gramy w różnych składach. Nie mamy jednej, stałej szóstki, która grałaby ze sobą zawsze na treningach i w meczach. Jeśli chodzi o moją grę, to na pewno widać, że ta współpraca z Ivanem Iliciem jest już coraz lepsza i z tego się cieszę.

Jeśli chodzi o wybór przez trenera stałej szóstki, to raczej musicie przyzwyczaić się do częstych zmian w składzie, bo ten często w nim miesza, mając do dyspozycji zawodników o podobnym poziomie.

Zgadza się i ja to rozumiem. Czasem jeden z nas zagra lepszy mecz, a czasem drugi. Również na treningach często się mieszamy. Być może jeśli zagramy jakieś spotkanie od początku do końca na dobrym poziomie, to ten wygrany skład zagra również w następnym meczu.

Czy najbliższy pojedynek z Jadarem też może tak wyglądać jak ostatnie mecze z Treflem czy Delectą?

Na pewno Jadar nie będzie pod taką presją jak my. Osobiście mam nadzieję, że ten mecz będzie jednak dużo lepszy w naszym wykonaniu niż z Delectą i zdobędziemy komplet punktów.

Autorem tekstu jest Rafał Myśliwiec

źródło: Super Nowości

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2009-01-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved