Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Marek Mierzwiński: Jesteśmy w stanie wygrać z każdym

Marek Mierzwiński: Jesteśmy w stanie wygrać z każdym

fot. archiwum

Po zupełnie nieudanym początku sezonu siatkarki Piasta Szczecin odniosły kilka zwycięstw i odbiły się od dna. Jak grę swoich podopiecznych ocenia szkoleniowiec pierwszoligowych szczecinianek, Marek Mierzwiński?

W jednym z wywiadów Justyna Sachmacińska powiedziała, że Piast nie ma słabych punktów. Zgadza się Pan z tym stwierdzeniem?

 

Marek Mierzwiński : – Widać dużo optymizmu u naszych zawodniczek i bardzo dobrze. Wiara we własne siły wzrasta i to na pewno nam pomoże, bo wiara góry przenosi. Mam nadzieję, że w naszym zespole będzie podobnie i dzięki temu będziemy wygrywać . 

Chyba największe problemy siatkarki Piasta mają z przyjęciem zagrywki przeciwnika…

 

Oczywiście. Pracujemy dużo nad tym elementem. Od samego początku było wiadomo, że z przyjęciem zagrywki będzie problem, ale jest coraz lepiej. Te ostatnie wygrane nie są dziełem przypadku, ponieważ poprawiliśmy grę w przyjęciu i tym samym więcej punktów zdobywamy na siatce, a że mamy mocny atak to nie trzeba o tym nikogo przekonywać .

 

Jaki element siatkarskiego rzemiosła jest według Pana najmocniejszą stroną szczecinianek?

 

Chyba atak tak, jak powiedziałem przed chwilką. W niektórych meczach dobrze gramy blokiem, nie zawsze to się udaje, bo wiele zależy od przeciwnika. W związku z tym, że mamy wysoki zespół to siłą rzeczy blok jest naszą niezłą stroną. Bardzo mnie cieszy to, że gramy coraz lepiej w obronie. Na początku sezonu ten element nie był najlepszy w naszym wykonaniu, ale jest coraz lepiej .

 

Ostatnie kilka zwycięstw zapewne podniosło morale w drużynie. Dziewczyny uwierzyły w końcu we własne umiejętności?

 

Z każdym następnym zwycięstwem pewność siebie i wiara we własne możliwości na pewno będzie rosła, a jak dziewczyny będą pewne tego co robią to nie będą pękać w trudnych momentach. W takich stresowych sytuacjach na pewno sobie wtedy poradzą, a z każdym kolejnym zwycięstwem powinno być coraz lepiej .

 

Jak przedstawia się sytuacja ze zdrowiem poszczególnych zawodniczek, bo ostatnio nie było z tym najlepiej…

 

Jest już troszkę lepiej. Wraca do pełni sił i trenuje już z nami Ania Róg. Cały czas w niedyspozycji jest Paulina Rolińska. Ona leczy uraz kręgosłupa, chodzi na zajęcia rehabilitacyjne. Trzeba jeszcze poczekać przynajmniej dwa tygodnie na jej powrót do treningów .

 

Wygrana nad zespołem z Łodzi na pewno cieszy, ale i w tym meczu Pana podopieczne miały dość długie przestoje. Co trzeba poprawić, aby dziewczyny już nie przegrywały chociażby 0:10?

 

Jest to charakterystyczne dla żeńskich zespołów. Chyba nie ma w Polsce, ani na świecie zespołu, który nie traciłby seriami punktów, a potem je seriami zdobywał. Myślę, że będziemy z tym walczyć, ale takie sytuacje pewnie jeszcze się zdarzą .

 

Które miejsce jest w zasięgu siatkarek Piasta przed play-off`ami?

 

W zasięgu jest praktycznie każde miejsce. Jeśli będziemy grać dobrze to jesteśmy w stanie wygrać z każdą drużyną. Wówczas niewiele będzie zależało od przeciwników i od tego czy będą mieli dobry, czy słabszy dzień, bo gdy będziemy grać dobrze i realizować taktykę to jesteśmy w stanie wygrać z każdym, a tym samym zająć wysokie miejsce przed play-off`ami .

 

Już dawno na SDS nie przychodziło tylu kibiców. Cieszy Pana coraz liczniejsza rzesza sympatyków Piasta?

 

Oczywiście. Siatkówka jest w ogóle bardzo ciekawą oraz popularną dyscypliną sportu, szczególnie w naszym kraju. W Szczecinie również nie brakuje fanów siatkówki. To, że gramy w I lidze i mamy wyjątkowo ładne zawodniczki sprawia, że ludzie przychodzą na mecze, a ja nie dziwię się, że jest ich tak dużo. Bardzo się z tego powodu cieszę .

 

Dziękuję za rozmowę

 

Dziękuję również .

 

* wywiad został przeprowadzony przed meczem z TPS Rumia

* rozmawiał Radosław Nowicki (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-01-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved