Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Kw. ME 2009 Kadetów, gr. A: Wygrane Białorusi i Ukrainy

Kw. ME 2009 Kadetów, gr. A: Wygrane Białorusi i Ukrainy

W pierwszym dniu turnieju kwalifikacyjnego do ME kadetów zwycięstwa odniosły zespoły Białorusi i Ukrainy. Podopieczni Grzegorza Rysia swój pierwszy pojedynek rozegrają dopiero jutro.

W pierwszym spotkaniu rewalskiego turnieju zmierzyły się drużyny Białorusi i Danii. Pierwszego seta po zaciętej walce wygrali nasi wschodni sąsiedzi, ale w drugiej partii górą byli młodzi Duńczycy. Trzecią, jak się później okazało przełomową odsłonę, po grze na przewagi rozstrzygnęli na swoją korzyść Białorusini, a w czwartym secie Skandynawowie nie zdołali już nawiązać wyrównanej walki ze swoimi przeciwnikami i dość gładko przegrali do 17.

Pojedynek pomiędzy Ukrainą i Estonią nie był już tak wyrównany. Młodzi Ukraińcy odnieśli dość pewne zwycięstwo. W pierwszych dwóch partiach Estończycy starali się grać ze swoim przeciwnikiem, jak równy z równym, ale ostatecznie nie zdołali przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść. Trzeci set to już wyraźna dominacja Ukraińców, którzy pewnie wygrali całe spotkanie 3:0 i wydaje się, że to właśnie ta drużyna będzie głównym rywalem Polaków w walce o zwycięstwo w całym turnieju.W drugim dniu kwalifikacji do Mistrzostw Europy kadetów Ukraina zmierzy się z Białorusią, zaś podopiecznych Grzegorza Rysiaczeka pojedynek z Duńczykami. Awans do Czempionatu Starego Konrtnentu, który odbędzie się w Holandii wywalczą dwie najlepsze drużyny.

Białoruś – Dania 3:1

(26:24, 21:25, 29:27, 25:17)

Ukraina – Estonia 3:0

(25:21, 25:21, 25:15)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy, reprezentacje młodzieżowe

Więcej artykułów z dnia :
2009-01-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved