Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Delecta niezadowolona z decyzji władz

Delecta niezadowolona z decyzji władz

- Nikt nie pytał klubów o zdanie, gdy przekładano mecze trzynastej kolejki. To decyzja komisarza ligi - mówią działacze Delecty. Gdańszczanie zagrają w Łuczniczce dopiero 28 lutego. Z pewnością w optymalnym zestawieniu.

Zamieszanie powstało w momencie, gdy na 17 stycznia wyznaczono Mecz Gwiazd PlusLigi (bydgoszczan w nich zabraknie, bo dostali mało głosów). Dokładnie tego samego dnia miały odbyć się spotkania 13. kolejki PlusLigi, w tym Delecta – Trefl, czyli zespołów rywalizujących o miejsce w play off.

W Internecie pojawiły się informacje, że w środowisku siatkarskim trwała zażarta dyskusja jak rozwiązać problem. Podobno warianty były dwa. Pierwszy zakładał przesunięcie wszystkich kolejek o tydzień (wtedy Delecta grałaby z Treflem 24 stycznia). Druga możliwość, którą ostatecznie wybrano, to rozegranie zaległych meczów tydzień po 18. rundzie, czyli 28 lutego. Oznacza to, że spotkania, które pierwotnie miały odbyć się 17 stycznia zakończą rundę zasadniczą.Teoretycznie Delecta powinna się cieszyć, bo ostatni mecz zagra przed własną publicznością i to z bezpośrednim rywalem do ósmego miejsca, premiowanego grą w play off. Okazuje się jednak, że w bydgoskim klubie nie skaczą z radości.

Działacz Delecty: – Nikt nas nie pytał o zdanie, gdy przekładano mecze trzynastej kolejki. Zażarta dyskusja? Chyba na internetowych forach. To była decyzja komisarza ligi.

Dla Delecty najlepiej, aby mecz odbył się jak najwcześniej. Trefl zmaga się bowiem z licznymi kontuzjami. Przekładając mecz o miesiąc, a nie o tydzień, władze ligi pomogły rywalom, którzy zyskali dodatkowy czas na wyleczenie urazów (piszą o tym wprost dziennikarze trójmiejskich mediów). A na zwolnieniu są podstawowi zawodnicy gdańskiej ekipy. Na bóle kręgosłupa narzeka Łukasz Kadziewicz. Kontuzjowany jest też serbski przyjmujący Bojan Janić. Dopiero od niedawna lekkie treningi wznowił Brazylijczyk Bruno Zanuto, który przed sezonem zerwał więzadło boczne w stawie skokowym. Całej trójki zabrakło w sobotę w Kędzierzynie, a Trefl poległ z kretesem 0:3 (-17, -17, -23)…

autor tekstu: Krzysztof Wypijewski

źródło: Express Bydgoski

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2009-01-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved