Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Ciąg dalszy emocji związanych z Pucharem Polski

Ciąg dalszy emocji związanych z Pucharem Polski

Już jutro Trefl Gdańsk i Delecta Bydgoszcz zmierzą w ramach Pucharu Polski. Obie drużyny miały się również spotkać 17 stycznia w meczu o ligowe punkty. 13 kolejka w PlusLidze została jednak przełożona.

Działacze Delecty Bydgoszcz nie ukrywają, że nie są zadowoleni z faktu przełożenia kolejki ligowej z powodu meczu Gwiazd PlusLigi. Całkowicie inne zdanie mają w Gdańsku. Mówiąc szczerze, nie ma się co dziwić gdańszczanom, ponieważ są zdekompletowani ciągłymi kontuzjami swoich graczy. Mała przerwa więc może im tylko pomóc.

Pojedynek w Pucharze Polski zapewne nie będzie ani dla jednej, ani dla drugiej drużyny tak istotny, jak w lidze (obie ekipy walczą o awans do play-off ).Nie należy się jednak spodziewać, że któryś z zespołów odda mecz bez walki. Delecta po zatrudnieniu Waldemara Wspaniałego notuje wyraźną zwyżkę formy i z pewnością gracze z Bydgoszczy będą chcieli przed własną publicznością pokazać dobrą i skuteczną siatkówkę. Z kolei siatkarze Trefla Gdańsk, jeśli myślą o utrzymaniu w lidze, muszą szukać dobrej gry w każdym rozgrywanym przez siebie meczu, a pojedynek w PP to duża szansa, by zagrać na większym luzie i poszukać skuteczniejszych rozwiązań. Trudno jednak grać bez kluczowych zawodników; na pewno nie zagrają jeszcze Janić i Zanuto. Jest jeszcze jeden aspekt, o którym warto wspomnieć. Wyeliminowanie z PP przeciwnika, z którym się bezpośrednio walczy o utrzymanie w lidze czy, jak kto woli walczy o awans do fazy play-off, może mieć znaczenie psychologiczne w pojedynku ligowym.Wypada więc życzyć gospodarzom, by rozegrali kolejny dobry mecz, gościom by dzięki tej potyczce wskoczyli na właściwe tory, a kibicom niesamowitych emocji i wrażeń. Mecz odbędzie się w Bydgoszczy 7 stycznia o godzinie 18.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Polski

Więcej artykułów z dnia :
2009-01-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved