Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Robert Prygiel: Trochę obawialiśmy się tego meczu

Robert Prygiel: Trochę obawialiśmy się tego meczu

- To był dla nas krótki i przyjemny mecz - podsumował po zwycięstwie 3:0 z ostatnim w tabeli Jadarem Radom kapitan Jastrzębskiego Węgla, Robert Prygiel. Gospodarze w godzinę zmietli rywali z boiska.

Trochę obawialiśmy się tego meczu, bo jako jedyna drużyna w lidze dostaliśmy od trenera aż osiem dni wolnego. To naprawdę bardzo dużo. Widać jednak, że nie odbiło się to na naszej formie – mówił Prygiel.

Środkowy bloku Wojciech Jurkiewicz również przyznał, że przeżywał rozterki dotyczące formy. – Było sporo niewiadomych. Dotąd graliśmy nierówno, co powodowało naszą nerwowość. Tydzień wolnego pozwolił nam ochłonąć. Odpoczęliśmy od siebie i od siatkówki – mówił.Jastrzębianie zagrali solidnie na zagrywce, skutecznie w bloku i z polotem w ataku, a odpowiednio wysoki ton ich poczynaniom nadawał Guillaume Samica, który po raz kolejny w sezonie został wybrany na najbardziej wartościowego gracza meczu.

Każdy z nas zagrał perfekcyjnie. Drobne błędy oczywiście były, ale to normalka. Zawsze przecież jakieś się zdarzają. Generalnie jednak graliśmy płynnie i czysto. Radom może nie grał wielkiej siatkówki, ale grunt, że to my narzuciliśmy swoje warunki – chwalił zespół Samica. Francuz tryskał humorem. – Mam nadzieję, że dłużej utrzymamy ten wysoki poziom. Czy wracamy do walki o medale? Ani przez moment nie przestaliśmy o nie walczyć. Ja na przykład myślę o tym bezustannie, czy to harując na treningu, czy też siedząc wygodnie w domu przed telewizorem – uśmiechał się.

Trener JW Roberto Santilli mógł wreszcie pochwalić swój zespół. – Byliśmy dojrzałą drużyną. Cieszy to, że zachowaliśmy koncentrację od początku do końca, a wszystkie elementy gry funkcjonowały, jak należy – komplementował podopiecznych włoski szkoleniowiec.

*Autor – Marcin Fejkiel

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2009-01-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved