Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Przegrane tie-breaki drugoligowców z Lubelszczyzny

Przegrane tie-breaki drugoligowców z Lubelszczyzny

Zwycięski marsz Szóstki zakończył się w niedzielę. Siatkarki z Biłgoraja musiały uznać wyższość lidera z Łańcuta. Również Tomasovia nie miała swojego dnia i przegrała 2:3.

Siatkarki trenera Pawła Wrzeszcza po siedmiu wygranych z rzędu musiały uznać wyższość głównego rywala w walce o awans – MKS Łańcut i przegrały po emocjonującym tie-breaku 2:3. Gospodynie prowadziły już 9:7, ale poległy 11:15. Na jakiś czas Szóstka musi, więc odłożyć myśli o odzyskaniu pierwszego miejsca w tabeli.

Szóstka Biłgoraj – MKS Łańcut 2:3(15:25, 25:18, 14:25, 25:13, 11:15)

Skład:

Szóstka: Mojsjenko, Wilk, Beda, Niemiec, Bartuzi, Kundera, Peret (libero) oraz Rudzka, Paluch i Rymel

Zobacz również:

Wyniki 13. kolejki oraz tabela gr. 4 II ligi kobiet


Zgodnie z zapowiedziami trenera Stanisława Kaniewskiego jego zawodniczki również miały sporo problemów w meczu ze Spartą Warszawa. Tomasovia wyraźnie nie miała swojego dnia i zasłużenie przegrała 2:3.

Niestety, ale przerwa w rozgrywkach wpłynęła na nas negatywnie. Czasami zdarzają się jednak słabsze spotkania i właśnie w sobotę tak było w naszym przypadku. Myślę, że zimny prysznic przyda się dziewczynom, bo chyba za bardzo uwierzyły ostatnio, że są niepokonane. Swoje zrobiła tez ciężka praca przed świętami, no i wczesny wyjazd do Warszawy, bo wyruszyliśmy o 6.30 i dziewczyny były jeszcze mocno zaspane. Na szczęście udało się utrzymać trzecie miejsce w tabeli – mówi trener Kaniewski.

Po stronie tomaszowianek nie zawiodły: Magdalena Bojko (świetnie radziła sobie zwłaszcza z zagrywką) i Edyta Gęśla. Pozostałe siatkarki zagrały poniżej swoich możliwości.

W pierwszej partii to przyjezdne długimi fragmentami wygrywały, ale kiepska defensywa i kłopoty w odbiorze zagrywki coraz mocniej dawały się we znaki i w efekcie Sparta powoli przejmowała inicjatywę, aż wreszcie całkowicie zdominowała końcówkę pierwszego seta i wygrała 25:18.

Podobny przebieg miała druga odsłona, bo Tomasovia prowadziła 9:6, aby po chwili przegrywać 9:12. Stołeczna ekipa powoli się rozkręcała, a drużyna z Tomaszowa odwrotnie. Po przegranej w drugim secie (19:25) przyszła jednak wyraźna poprawa.

Kolejna odsłona rozpoczęła się od wysokiego prowadzenia przyjezdnych (8:1), które „dowiozły” ją do samego końca. W czwartym secie siatkarki trenera Kaniewskiego wygrywały nawet 17:9, ale ostatecznie musiały się cieszyć ze skromnej wygranej (25:23). O wszystkim zdecydował wyrównany tie-break, w którym więcej zimnej krwi zachowały miejscowe zawodniczki.

Sparta Warszawa – Tomasovia Tomaszów Lubelski 3:2

(25:18, 25:19, 19:25, 23:25, 15:13)

Skład:

Tomasovia: Bojko, Sikora, Machoś, Czaja-Barbara, Głaz, Gęśla, Gozdek (libero) oraz Szabat i Bębnik

Zobacz również:

Wyniki 13. kolejki oraz tabela gr. 3 II ligi kobiet

źródło: Dziennik Wschodni

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2009-01-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved