Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Pierwszy krok do ćwierćfinału Pucharu Polski Stali

Pierwszy krok do ćwierćfinału Pucharu Polski Stali

Siatkarki Stali Mielec zrobiły w poniedziałek pierwszy krok do awansu do ćwierćfinału Pucharu Polski. W Mielcu w pierwszym spotkaniu 1/8 finału pokonały Gedanię Żukowo 3:1.

Mecz drużyn walczących o utrzymanie w PlusLidze Kobiet nie był porywającym widowiskiem, choć stawka była zupełnie inna niż ta ligowa. Spotkanie bardziej przypominało piknik niż pojedynek ekstraklasowych drużyn.

Gospodynie rozpoczęły mecz w składzie z zawodniczkami, które w lidze grają mniej, i to od razu przełożyło się na wynik. Przyjezdne prowadziły w pierwszym secie aż do stanu 14:12, kiedy to Martę Łukaszewską i Justynę Ordak na boisku zmieniły Katarzyna Zaroślińska i Karolina Olczyk. Podwójna zmiana przyniosła spodziewany efekt i mielczanki od razu odrobiły straty i wyszły na dwupunktowe prowadzenie, którego nie oddały już do końca partii.W drugiej na boisko znowu wróciły Ordak z Łukaszewską i set zaczął się podobnie jak pierwszy – z tym że gedanistki nie wypuściły przewagi z rąk, demolując mielczanki do 13.

Początek trzeciego seta wskazywał na podobny przebieg wydarzeń, bo przyjezdne prowadziły już 12:5. Wtedy na plac gry znowu weszły Zaroślińska i Olczyk i przy zagrywkach tej drugiej gospodynie seryjnie odrabiały straty. Stan seta wyrównały w końcówce, gdy było po 20, a kolejne piłki też należały do nich.

Do mielczanek należał też set czwarty, choć – podobnie jak we wcześniejszych partiach – rozpoczął się on od prowadzenia Gedanii. Z upływem minut przyjezdne popełniały jednak coraz więcej błędów i oddały seta i mecz Stali.

Rewanż 25 lub 26 stycznia, dzień lub dwa po meczu obu drużyn w PlusLidze Kobiet, który zaplanowany jest na 24 stycznia. Na zwycięzcę z tej pary w ćwierćfinale czeka Farmutil Piła.

Jutro mielczanki udadzą się do Muszyny, gdzie zagrają towarzyskie spotkanie z Muszynianką, mistrzyniami Polski, a w sobotę czeka je wyjazdowy pojedynek ligowy w Bielsku-Białej z Aluprofem.

Stal Mielec – Gedania Żukowo 3:1

(25:21, 13:25, 25:22, 25:20)

Składy drużyn:

Stal: Łukaszewska, Ordak, Wilk, Ściurka, Skorupa, Dutkiewicz oraz Banecka (libero) oraz Związek, Dązbłaż, Zaroślińska i Olczyk.

Gedania: Tokarska, Wellna, Nuszel, Savochina, Kaliszuk, Zemstova oraz Durajczyk (libero) oraz Pasznik i Szymańska.

Zobacz również:

Wyniki VI rundy Pucharu Polski kobiet

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Polski

Więcej artykułów z dnia :
2009-01-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved