Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Nie przeszli Nysy, osunęli się w tabeli

Nie przeszli Nysy, osunęli się w tabeli

Wyprawa do Nysy miała być początkiem lepszych czasów gwardzistów. Sygnałem, że para nie idzie w gwizdek, a praca podąża jak najbardziej w dobrym kierunku, tymczasem mecz po zaciętej grze wygrali gospodarze.

Los specjalnie nie pomagał, bo trener Maciej Jarosz musiał się obejść bez dwóch graczy: Jarosława Lecha i Mariusza Dutkiewicza. Pierwszy zmaga się z przepukliną kręgosłupa i nie wychodzi z tej walki obronną ręką.

Wygląda na to, że możemy go nie mieć do końca fazy zasadniczej – prorokuje menedżer sekcji, Stanisław Łopaciński. Dutkiewicz z kolei skręcił staw skokowy i niebawem winien stanąć pewnie na obu nogach. Oby! Zespół bez rezerwowego rozgrywającego to jak auto bez zapasowego koła. Może daleko nie ujechać.W Nysie nie zabrakło prezesa sekcji Mariusza Żebrowskiego, który w trakcie drogi powrotnej rozmawiał ze szkoleniowcem i z zespołem. Sytuacja nie jest fatalna, bo przecież do czwartego miejsca – premiowanego grą w fazie play-off – tracą wrocławianie ledwie oczko. W najbliższy weekend jednak pauzują, więc zostaną wyprzedzeni przez GTPS. Nie może być inaczej, skoro gorzowian czeka spotkanie z SMS-em Spała. Uczniowie są w lidze bardzo lubiani, bo punkty oddają regularnie i każdemu.

Dodajmy, że sobotni tie-break rozpoczęła Gwardia fatalnie, od stanu 1:5. Specjalnie nie było już co zbierać. Co dalej? 17 stycznia przy ul. Krupniczej (godz. 18) pojawi się Pamapol Siatkarz Wieluń z trenerem Damianem Dacewiczem.

AZS PWSZ Nysa – EnergiaPro Gigawat Gwardia Wrocław 3:2

(30:28, 17:25, 25:20, 21:25, 15:8)

Skład:

Nysa: Szabelski, Górski, Żuk, Migdalski, Kowalczyk, Szlubowski, Ratajczak (libero) – Bułkowski, Kocoń.

Gwardia: Szczurowski, Olejniczak, Krupnik, Thwaite, Kurian, Janosik, Mihułka (libero) – Gorzewski, Świechowski, Karpiewski.

Zobacz również:

Tabela i wyniki 13. kolejki I ligi mężczyzn

źródło: naszemiasto.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2009-01-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved