Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Kw. MŚ kobiet, Sheffield: Awans reprezentacji Izraela

Kw. MŚ kobiet, Sheffield: Awans reprezentacji Izraela

Wczoraj zakończył się turniej kwalifikacyjny I rundy do Mistrzostw Świata kobiet, który rozgrywany był w brytyjskim Sheffield. Awans do II rundy wywalczyły siatkarki z Izraela, które wygrały wszystkie spotkania.

W ostatnim dniu rywalizacji siatkarki Izraela pokonały 3:0 zespół Wielkiej Brytanii. Szczególnie wyraźnie dominowały w pierwszej partii, w której zwyciężyły 25:12. Siły wyrównały się w drugim secie, w którym przez dłuższy czas prowadziły Brytyjki. W końcówce jednak Izraelki wyrównały, a ich duch zwycięstwa sprawił, że zwyciężyły 26:24. Prowadzenie 2:0 sprawiło, że bliskie triumfu Izraelki wyszły w trzecim secie na kilkupunktowe prowadzenie, którego nie oddały już do końca.

Reprezentacja Izraela awansowała do II rundy bez straty seta.

Kiedy wygrywasz, to zawsze jesteś szczęśliwy – powiedział po meczu trener Izraela, Arie Selinger. – Ale ja już czekam na drugą rundę. Byłem zaskoczony tym turniejem. Portugalia grała bardzo dobrze, ale my szczęśliwie pokonaliśmy Czarnogórę. Trener Selinger zapowiada, że teraz przeanalizuje turniej w Wielkiej Brytanii i na tej podstawie przygotuje zespół do kolejnego.

Izrael – Wielka Brytania 3:0

(25:12, 26:24, 25:19)

W drugim spotkaniu reprezentacja Portugalii pokonała ekipę z Czarnogóry 3:0. Siatkarki z Bałkanów, które od początku miały małe szanse na awans, wyraźnie nie potrafiły sprostać rywalkom z Portugalii. Jedynie w drugim secie osiągnęły granicę dwudziestu punktów.

Podczas tego meczu nie odczuliśmy żadnej presji i mogliśmy rozegrać najlepszy mecz w całym turnieju – powiedział trener Portugalek, Juan Diaz. – Nasza ekipa jest wciąż młoda i uważam, że ten weekend był dla nas dobry. Izreal był tu najlepszym zespołem i zasłużył na awans. Może gdybyśmy w meczu z nimi wygrali trzeciego seta, moglibyśmy ich pokonać.

Vladimir Rackovic, trener zespołu Czarnogóry, stwierdził, że Portugalki zasłużyły na zwycięstwo w tym meczu oraz przypomniał, że na turniej nie przyjechało kilka kontuzjowanych zawodniczek z jego reprezentacji. Dlatego na boisku grały 15-letnia Evgenija Milivojevic i 16-letnia Jelena Cvijovic, czyli zawodniczki, przed którymi wiele lat nauki.

Portugal – Montenegro 3:0

(25:18, 25:20, 25:14)