Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Kw. MŚ 2010 mężczyzn, Wiedeń: Rumunia na czele

Kw. MŚ 2010 mężczyzn, Wiedeń: Rumunia na czele

W drugim dniu turnieju kwalifikacyjnego do Mistrzostw Świata 2010 rozgrywanego w Wiedniu, zwycięstwa zanotowały reprezentacje Bośni i Hercegowiny oraz Rumunii. Tym samym na czele wysunęli się podopieczni Steliana Moculescu.

W spotkaniu Węgier oraz Bośni i Hercegowiny wydawało się, że podopieczni trenera Sándora Kantora wygrają to spotkanie bez większych przeszkód. I tak też początkowo było. Węgrzy w dwóch pierwszych setach prowadzili spokojnie i wygrali do 21 i 18. Sytuacja uległa diametralnej zmianie w trzeciej partii. Bośniacy ruszyli mocno do walki. W trzecim secie Węgrzy mieli jeszcze szanse na zwycięstwo, jednak w końcówce rywale pokazali klasę i wygrali 25:21. W czwartym secie Bośniacy zagrali koncertowo i pokonali przeciwników do 16. Tie-break to kontynuacja dobrej passy przez ekipę z Bośni i Hercegowiny. Wypracowana przewaga oraz duch walki pozwolił im na zwycięstwo 15:11.

W ekipie węgierskiej najwięcej punktów zdobył Zoltán Kovács – 15 „oczek”, zaś w zespole Bośni i Hercegowiny Samir Salihovic – 19.

Węgry – Bośnia i Hercegowina 2:3

(25:21, 25:18, 21:25, 16:25, 11:15)

Węgry: Laszczik Iván, Veres Péter, Kovács Zoltán, Nagy József, Szabó Dávid, Mózer Zoltán, Molnár Dávid (Libero) oraz Toronyai Miklós, Schulcz István, Németh Szabolcs

Bośnia i Hercegowina: Tesic, Mustedanovic, Bozic, Salihovic, Halilovic, Micic, Curan (Libero) oraz Teodorovic, Milicevic, Cvijanovic

Kolejne zwycięstwo zanotowali na swoim koncie siatkarze z Rumunii. Po wygranej nad Bośniakami 3:2, tym razem szybko pokonali reprezentację Austrii 3:0. W dwóch pierwszych setach jednak wcale nie szło im gładko. Wygrane do 23 i 22 pomogły im jednak nabrać pewności siebie, a jednocześnie osłabić wolę walki gospodarzy. W trzeciej partii podopieczni Steliana Moculescu zwyciężyli pewnie 25:20.

W ekipie rumuńskiej najwięcej punktów zdobył Gontariu – 15 „oczek”, zaś w zespole Austrii Schneider – 11.

Wywarliśmy presję na Austriakach naszą dobrą zagrywką. Prowadziliśmy 2:0, potem Austriacy zagrali inaczej niż dzień wcześniej i moja ekipa pokazała dobrą siatkówkę – powiedział po meczu Stelian Moculescu.

Rumunia – Austria 3:0

(25:23, 25:22, 25:20)

Rumunia: Dascalu, Began, Olteanu, Borota, Gontariu, Stancu, Feher (Libero) oraz Lica, Laza

Austria: Schneider, Gavan, Mellitzer, Hirczy, Reiser, Weber, Kroiss (libero) oraz Guttmann