Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Gościnne Turczynki, zwycięscy Turcy

Gościnne Turczynki, zwycięscy Turcy

Świąteczna przerwa to dla wielu szansa na dłuższy odpoczynek. Jednak nie dla wszystkich. Siatkarze i siatkarki występujący w tureckich ligach rozegrali w minioną niedzielę mecze gwiazd. Nie wystąpił w nim Piotr Gruszka.

Obydwa spotkania rozegrane zostały w 3 stycznia w Stambule, w hali tamtejszego Beşiktaşu. Naprzeciw siebie stanęły drużyny najlepszych zawodników tureckich lig. Po jednej stronie siatki zawodnicy pochodzący z Turcji, a po drugiej obcokrajowcy. Drużynę zagranicznych gwiazd wsparło trzech tureckich środkowych oraz libero. Przyczyna była prosta – żaden z obcokrajowców grających w Turcji, nie występuje na tej pozycji. Do drużyny zagranicznych gwiazd szansę wystąpić miał kapitan polskiej reprezentacji, Piotr Gruszka. Nasz reprezentant nie znalazł jednak miejsca w meczowej dwunastce. Sztuka ta udała się Brookowi Billingsowi. Ostatecznie jednak Amerykanin nie pojawił się na boisku, a całe spotkanie rozegrał klubowy kolega Piotra Gruszki, Paul Charles Duerden. Swoją szansę dostał znany z polskich parkietów Bułgar, Nikolay Ivanov, który jeszcze w ubiegłym sezonie bronił barw Jastrzębskiego Węgla. Obecny rozgrywający Habanku Ankara nie rozpoczął meczu w wyjściowej szóstce, ale pojawiał się na boisku na zmiany za Inoslava Krnica.

Także i w drużynie Turcji doszukać możemy się polskich akcentów. Całe spotkanie rozegrał były zawodnik AZSu Olsztyn, Sinan Cem Tanik, który obecnie broni barw Halbanku Ankara.Zarówno w meczu pań jak i panów, zostały zaplanowane trzy sety. Bardziej gościnne okazały się być Turczynki, które przegrały z drużyną gwiazd 0:3. Jeśli jednak popatrzymy na skład zwycięskiej ekipy, wynik nie może dziwić. Nazwiska takie jak Maja Poljak, Oksana Parkhomenko czy Angelina Grün z pewnością wiele mówią nie tylko kibicom żeńskiej siatkówki. Drużyna Gwiazd pewnie triumfowała we wszystkich setach, jedynie w drugiej partii pozwalając przeciwniczkom na zdobycie więcej niż 20 punktów. Na otarcie łez pozostała Turczynkom nagroda indywidualna. Przy okazji meczu rozegrany został bowiem konkurs na najszybszą zagrywkę. Zwyciężyła w nim Neslihan Darnel(Demir), która posłała piłkę z szybkością 91 km/h.

Turcja – Drużyna Zagranicznych Gwiazd 0:3

(17:25, 21:25, 16:25)

Składy drużyn:

Turcja: Deniz, İpek, Neslihan, Neriman, Eda, Naz, Gülden (libero) oraz Duygu, Bahar, Meryem i Özge.

Drużyna Gwiazd: Oksana, Mirca, Krsmanovic, Grün, Olga, Poljak, Nihan (libero) oraz Nisa, Stacey, Anja i Oganna.

Nieco więcej emocji dostarczył mecz panów. Spotkanie zakończyło się wygraną drużyny złożonej z tureckich siatkarzy. Co prawda druga partia zakończyła się wysoką wygraną ekipy zagranicznych gwiazd, jednak w pozostałych dwóch triumfowali Turcy.

Turcja – Drużyna Zagranicznych Gwiazd 2:1

(25:21, 16:25, 25:21)

Składy drużyn:

Turcja: Ahmet, Hüseyin, Tanik, Erhan, Volkan, Ender, Nuri (libero) oraz Fatih, Serhat, Arslan, Kadir, Selçuk, Kemal, Turgay i Ali.

Drużyna Gwiazd: Krnic, Coskovic, İbrahim Emet, Duerden, La Fuente, Cüneyt Dağcı, Serkan Kılıç (libero) oraz Milushev, Suela, Ivanov, Markovic i Ahmet Pezük.

źródło: inf. prasowa, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2009-01-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved