Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Dariusz Marszałek: Wygrana Szwedów nie dała nam awansu

Dariusz Marszałek: Wygrana Szwedów nie dała nam awansu

- Szkoda, że po bardzo dobrej grze i przekonywującym zwycięstwie nad Szwedami zagraliśmy słabiej z Łotyszami i przez to byliśmy uzależnieni od wyniku ostatniego meczu - tak skomentował to spotkanie Dariusz Marszałek.

Eliminacje Mistrzostw Świata – runda I w Rydze

Justyna Kuc: Niestety po przegranej z Łotwą nie udało się reprezentacji Norwegii odnieść wygranej w całym turnieju?Dariusz Marszałek: Szkoda, że po bardzo dobrej grze i przekonywującym zwycięstwie nad Szwedami zagraliśmy słabiej z Łotyszami i przez to byliśmy uzależnieni od wyniku ostatniego meczu. Liczyliśmy na wygraną ”Sota bor”/Szwecji nad Łotwą 3-0 i korzystny bilans punktów (ratio), ale… wynik 3-2 dla Szwecji dał pierwsze miejsce gospodarzom turnieju.

J.K.: Czego zabrakło w spotkaniu z Łotwą?

D.M.: W wygranym meczu ze Szwecją zagraliśmy bardzo dobrze taktycznie neutralizując grę zespołu szwedzkiego z gwiazdą europejskiej siatkówki na czele – Marcusa Nilssona (Iraklis/GRE). Jednocześnie przy znakomitej grze w przyjęciu i obronie wygraliśmy zasłużenie 3-0. W meczu z Łotwą już nie było tak dobrze i atakujący łotewscy mogli kończyć większość swoich ataków.

J.K.: Kto zasłużył wg. Pana na wyróżnienie w tym turnieju?

D.M.: Ze zrozumiałych względów nie chciałbym wypowiadać się na ten temat, ale w opinii obserwatorów na wyróżnienie zasługuje kapitan zespołu – Geir Eithun i… libero – Igor Marszałek. Według mnie także Oivind Hordvik i młodzi debiutujący w reprezentacji: Morten Kvamsdal i Andre Tolleshaug.

J.K.: Jak ocenia Pan reprezentację Norwegii na tle innych ekip?

D.M.: Wyniki z Rygi pokazują, że różnice pomiędzy poszczególnymi reprezentacjami są coraz mniejsze, a norwescy zawodnicy grają na poziomie pozwalającym na pozytywne patrzenie w przyszłość. Czyli można powiedzieć, że z roku na rok zbliżamy się do czołówki…

Turniej kwalifikacyjny w Rydze potwierdził jeszcze raz, że w Norwegii jest wielu wartościowych zawodników, którzy mogą być podstawą drużyny narodowej na dobrym europejskim poziomie… ale na to NVBF musi wyłożyć większe pieniądze, a z tym jest podobnie jak w Kanadzie, raz pieniądze są… raz ich nie ma… więc ”mierz siły na zamiary

J.K.: W związku z czy wyjściem z sytuacji jest gra w zagranicznych klubach?

D.M.: W tej sytuacji, jak i obecnie przy priorytecie beach volley, jesteśmy nastawieni na to, aby jak największa ilość naszych zawodników grała w zagranicznych klubach profesjonalnych i… na tej podstawie budowania zespołu narodowego, a uczestnictwo reprezentacji w turniejach pomagało w osiągnięciu celu.

J.K.: Wróćmy do konkursu na trenera reprezentacji Polski. Jak ocenia Pan decyzję PZPS?

D.M.: Każdą decyzję należy szanować… Komisja została powołana do tego, aby podejmować decyzje i jak na dziś pewne decyzje zostały podjęte… poczekajmy do 17.stycznia.

Jak wszystkim wiadomo, ja również od wielu lat pracuje dla związku piłki siatkowej i mam doświadczenie w tym temacie. Z mojej strony mogę tylko powiedzieć, że nie zazdroszczę takiej sytuacji, w której to zdecydowano się tylko na 3 kandydatów do wyboru, a do tego główny kandydat pertraktuje na dwa fronty.

J.K.: Czy chciałby Pan coś jeszcze dodać na koniec naszej rozmowy?

D.M.: Oby podjęto ostateczne, jak i właściwe decyzje… dla dobra polskiej siatkówki!

źródło: inf. własna

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Więcej artykułów z dnia :
2009-01-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved