Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Mistrzostwa Dolnego Śląska: Victoria – Gwardia 3:2

Mistrzostwa Dolnego Śląska: Victoria – Gwardia 3:2

Po ciężkim pięcio setowym boju wałbrzyscy zawodnicy pod wodzą trenera Waldemara Szczepanowskiego pokonali Gwardię Wrocław w walce o Mistrzostwo Dolnego Śląska. Rewanż już za tydzień, 11 stycznia we Wrocławiu.

Po łatwym wygraniu pierwszego seta wałbrzyszanie nieco spuścili z tonu przegrywając dwa kolejne. Jednak set czwarty i piąty to popis gry gospodarzy. Mimo wyniku 1:2 nie poddali się i konsekwentnie walczyli do końca. Opłaciło się – piątego seta wygrali zdecydowanie 15:8 co stawia ich przed realną szansą zdobycia pierwszego miejsca na Dolnym Śląsku.

Victoria – Gwardia 3:2

(25:21, 18:25, 28:30, 25:20, 15:8)

Victoria: Kurzawiński (k), Zieliński, P. Gałka, Pękalski, Bitner, Skibicki, W. Gałka (l) oraz Dywan

Gwardia: Baran (k), Pętelski, Gniewek, Stachowiak, Dmuch, Superlak, Wąsowicz(libero) oraz Lubaczewski, Leszczyński.

źródło: siatkowka.sport.walbrzych.pl