Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Mateusz Sylla : Wygraliśmy dzięki dobrej zagrywce

Mateusz Sylla : Wygraliśmy dzięki dobrej zagrywce

Siatkarze Morza Bałtyku Szczecin odnieśli kolejne zwycięstwo w drugoligowych rozgrywkach. Tym razem okazali się lepsi od MDK Trzcianki. W tym pojedynku dobrze spisali się Konrad Paśnik i Mateusz Sylla. Jak oni oceniają ten mecz?

Mateusz Sylla (kapitam Morza Bałtyku Szczecin): Miałem obawy przed tym pojedynkiem, gdyż przerwa świąteczno-noworoczna była dosyć długa, ale na szczęście wszystko dobrze się skończyło. W końcu wygraliśmy 3:0, długo na taki wynik czekaliśmy. Dzisiaj odrzuciliśmy w pewnym momencie zespół z Trzcianki od siatki i mieli problemy w ataku, także myślę, że wygraliśmy dzięki dobrej zagrywce i dołożyliśmy do tego troszkę bloku. Udało nam się sprawić miły prezent trenerowi. Życzymy mu wszystkiego dobrego i dużo zdrowia. Mam nadzieję, że dalej będziemy wygrywać .

Następnym waszym przeciwnikiem będzie drużyna z Wałbrzycha. Jednak mecz odbędzie się wyjątkowo w Rewalu. Spodziewacie się łatwego zwycięstwa?

Przeciwnik z Wałbrzycha jest wymagającym rywalem. Jednak już jutro jedziemy na zgrupowanie do Rewala. Będziemy się tydzień przygotowywać na obiekcie, na którym dojdzie do spotkania z Victorią, także myślę, że ułatwi nam to zadanie i pokonamy drużynę z Wałbrzycha .

Konrad Paśnik (atakujący Morza Bałtyku Szczecin): Każdy mecz trzeba grać na poważnie. Dzisiaj było tak, jak było. Zespół z Trzcianki nie pokazał zbyt dobrej gry. My też nie pokazaliśmy żadnej rewelacji, ale mecz jest do przodu, aby tak dalej. To chyba dopiero drugi mecz, który wygraliśmy 3:0. Jest to miła niespodzianka dla trenera i dla kibiców. Obawialiśmy się troszkę, że po dwóch setach się zdekoncentrujemy, ale się sprężyliśmy i wygraliśmy 3:0 .

W kolejnym pojedynku czeka was batalia z Victorią Wałbrzych. Czy uważa Pan, że będzie to trudny pojedynek?

Drużyna z Wałbrzycha jest znacznie trudniejszym przeciwnikiem od Trzcianki. Można się spodziewać, że postawią nam trudne warunki i będziemy musieli się bardzo mocno namęczyć, aby ten mecz wygrać. Pokazał to już mecz w Wałbrzychu. Praktycznie w każdym secie graliśmy punkt za punkt i było bardzo wyrównane widowisko, także można się spodziewać zaciętej walki .