Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Kw. MŚ 2010 mężczyzn, Ryga: Przegrana i awans Łotwy

Kw. MŚ 2010 mężczyzn, Ryga: Przegrana i awans Łotwy

Gospodarze turnieju, siatkarze Łotwy w ostatnim spotkaniu kwalifikacji ulegli ekipie Szwecji 2:3. Przegrana ta jednak nie zamknęła podopiecznym Raimondsa Vilde drogi do finałów mistrzostw świata we Włoszech.

Po dwóch dniach mało emocjonujących pojedynków, dziś widzowie zgromadzeni w hali Olympic Sport Centre w Rydze byli świadkami dość interesującego widowiska. Łotysze spotkanie rozpoczęli od mocnego uderzenia. W pierwszych dwóch setach wyraźnie dominowali na parkiecie. Przewaga wypracowana na początku obu partii pozwoliła im spokojnie dowieźć zwycięski wynik do końca. Kiedy wydawało się, że nic już nie wyrwie Łotyszom wygranej, z letargu obudzili się Szwedzi. Tradycyjnie ciężar gry na swoje barki wziął Marcus Nilsson, który był dziś zdecydowanie najjaśniejszym punktem swojej ekipy. Atakujący greckiego Iraklisu zdobył dla swojej drużyny aż 29 punktów. Po zaciętej końcówce trzeciego seta wygranej przez Szwedów 29: 27, czwarty set również padł ich łupem (25:21). Po dwóch wygranych partiach wróciła pewność w ekipie szwedzkiej, nic już nie mogło ich pozbawić zwycięstwa w tie breaku (15:12)

Niestety wygrana nad Łotyszami nie dała podopiecznym Johana Isacssona awansu do kolejnej rundy kwalifikacji mistrzostw świata. Szwedzi przegrali z Łotyszami stosunkiem małych punktów i zajęli drugie miejsce w klasyfikacji turnieju.

Awansowali natomiast Łotysze, którzy w kolejnej rundzie zagrają w grupie F z Turcją, Holandią oraz Estonią.

Szwecja – Łotwa 3:2

(20:25, 20:25, 29:27, 25:21, 15:12)