Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Kinga Kasprzak : Zadecydowała zimna głowa i mniej błędów

Kinga Kasprzak : Zadecydowała zimna głowa i mniej błędów

fot. archiwum

Kibice zgromadzeni w sobotni wieczór w hali SDS mogli ponownie podziwiać grę Kingi Kasprzak. Jednak tym razem nie reprezentowała ona barw szczecińskiego Piasta, lecz zdobywała punkty dla TPS-u Rumia.

Udał się Pani powrót na stare śmieci. TPS wygrał z Piastem 3:1 i chyba w radosnych nastrojach Pani i cała drużyna będzie wracała do Rumi?

Kinga Kasprzak:No na pewno. Nowy rok rozpoczęłyśmy satysfakcjonująco. Zwycięstwo za trzy punkty jak najbardziej cieszy. Na początku każdego z setów musiałyśmy gonić dziewczyny ze Szczecina, bo przegrywałyśmy i to dość wysoko, ale w końcówkach potrafiłyśmy przechylić szale zwycięstwa na swoją korzyść .

W końcówkach pierwszych trzech setów walka toczyła się punkt za punkt. Co według Pani zadecydowało o zwycięstwie Pani zespołu w pierwszym i trzecim secie?Myślę, że zimna głowa i mniej błędów w końcówce. Dziewczyny ze Szczecina popełniały ich więcej – plasy na drugą stronę, ataki po autach. My robiłyśmy mniej błędów i chyba to zadecydowało o tym, że wygrałyśmy te dwie końcówki .

Na co stać Pani drużynę w tym sezonie?

Myślę, że stać nas na bardzo dużo, oczywiście jeśli same będziemy tego chciały. Jak do nas przyjeżdżają zespoły niżej notowane to automatycznie my dostosowujemy się do ich poziomu i nie potrafimy czasami wykorzystać do końca tych swoich atutów tak, jak robimy to z drużynami wyżej notowanymi od nas. Myślę jednak, że z dnia na dzień powinno być coraz lepiej. Wspólne treningi służą zgraniu zespołu. Mam nadzieję, że zaowocuje to w przyszłości i dzięki temu będziemy wygrywały kolejne spotkania .

Jaki element siatkarskiego rzemiosła jest najmocniejszą stroną TPS-u Rumia?

Chyba nie ma takiego elementu, bo to zależy od dnia. W Chorzowie zdobyłyśmy 23 punkty blokiem. Tutaj tak na gorąco trudno jest mi powiedzieć. Myślę, że dobre przyjęcie i mniej błędów. Jeśli wyeliminujemy te błędy to będziemy w stanie powalczyć z tymi mocnymi zespołami .

Trzy punkty zdobyte w Szczecinie przybliżają was do czołówki. Jak Pani sądzi, które miejsce jest w zasięgu TPS-u przed play offami?

Ja nie będę mówiła, które miejsce chcemy zająć. Na pewno chcemy znaleźć się w szóstce, aby potem mieć spokój o play offy. Mam nadzieję, że jeżeli nadal będziemy tak grały, czyli będziemy wygrywały z tymi zespołami, które są w naszym zasięgu to nie będziemy musiały się martwić. Wówczas nie będziemy patrzeć na potknięcia rywali. Na pewno trzeba wygrać to, co możemy, a powalczyć z zespołami, które są od nas wyżej w tabeli .

W poprzednich kilku sezonach reprezentowała Pani barwy Piasta Szczecin. Jak Pani wspomina tamten okres?

Tamten okres wspominam bardzo miło. Jednak ostatni rok, jeśli chodzi o współpracę z zarządem nie był udany i mam nadzieję, że zarząd dalej będzie się poczuwał do swoich obowiązków, czyli do spłaty zadłużenia. Natomiast jeśli chodzi o dziewczyny i trenerów to wspominam zespół bardzo miło i nie mam im nic do zarzucenia. Jest mi to bliska drużyna. Jednak nie zmienia to faktu, że przyjeżdżając tutaj chciałam, aby TPS wygrał .

Jest możliwe, że szczecińscy kibice ujrzą Panią w barwach Piasta?

Jeżeli wszystko potoczyłoby się po mojej myśli to chciałabym w następnym sezonie pozostać w Rumi, bo tutaj mi niczego nie brakuje. Oczywiście w przyszłości można pomyśleć nad powrotem do Szczecina, ale niczego nie obiecuje .

Czy zespół z Rumi w następnym sezonie może powalczyć o awans do PlusLigi Kobiet?

Na razie nikt nam nie stawia tak wysokich celów, na pewno musimy utrzymać się w I lidze i myślę, ze tego celu będziemy się trzymały i postaramy się go zrealizować .

Dziękuję za rozmowę.

Dziękuję ślicznie .

*Z Kingą Kasprzak rozmawiał Radosław Nowicki (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-01-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved