Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga mężczyzn: Udany rewanż Morza Bałtyk Szczecin

II liga mężczyzn: Udany rewanż Morza Bałtyk Szczecin

fot. archiwum

Siatkarze Morza Bałtyku Szczecin pokonali na własnym parkiecie MDK Trzciankę. Było to piąte z rzędu zwycięstwo szczecinian, którzy sprawili miły prezent urodzinowy swojemu trenerowi.

Pierwsza partia sobotniego spotkania rozpoczęła się od walki punkt za punkt, jednak już przy stanie 2:2 szczecinianie uzyskali dwupunktową przewagę. W drużynie gospodarzy skutecznymi atakami popisywali się Konrad Paśnik i Paweł Kolec , zaś dla zespołu z Trzcianki punkty zdobywali Marcin Konkel i Bartosz Kramer . W środkowej fazie seta podopieczni Zdzisława Gogola dzięki skutecznym atakom Mateusza Sylli utrzymywali kilkupunktową przewagę nad zespołem z Trzcianki. Przy stanie 17:14 długą akcję wygrali gospodarze i wydaje się, iż był to przełomowy moment pierwszej partii, bowiem potem na boisku dominowali już tylko siatkarze Morza Bałtyku Szczecin. Dobra gra Pawła Kolca , kiwka Adriana Milczarka i ataki w taśmę zawodników z Trzcianki sprawiły, że gospodarze pewnie zwyciężyli w pierwszej odsłonie 25:18.

Na początku drugiego seta po skutecznych atakach Mateusza Sylli , Michała Glinki i dotknięciu siatki przez gości Morze odskoczyło na trzy oczka (6:3).Jednak ambitna gra drużyny z Trzcianki – blok Jakuba Malinowskiego na Sylli oraz błąd Tomasza Cichosza sprawiły, że goście doprowadzili do remisu 8:8. Na szczęście dla dość licznie zgromadzonych kibiców w hali Szczecińskiego Domu Sportu siatkarze Morza dzięki mocnym serwisom Jakuba Markiewicza zdołali ponownie wyjść na prowadzenie (11:8). W następnych akcjach walka toczyła się punkt za punkt. W szczecińskich szeregach skutecznie atakował Konrad Paśnik , asem serwisowym popisał się również Paweł Kolec , a w zespole gości nie do zatrzymania był Bartosz Kramer . Przy stanie 22:19 dla Morza szkoleniowiec gości poprosił o czas, ale nie pomogło to zespołowi z Trzcianki, bowiem to szczecinianie dzięki skończonym atakom Adriana Milczarka i Mateusza Sylli wygrali drugą partię 25:22.

Trzecia odsłona zaczęła się od autowego ataku gospodarzy i skutecznych bloków zespołu z Trzcianki (2:5). Dodatkowo w tej części meczu szczecinian zawodziła zagrywka. Autowe serwisy Konrada Paśnika i Konrada Prusakowskiego w połączeniu z dobrym atakiem Michała Lipińskiego sprawiły, że goście utrzymywali kilkupunktową przewagę. Jednak as serwisowy Mateusza Sylli oraz blok Konrada Paśnika sprawiły, że podopieczni Zdzisława Gogola wyszli na dwupunktowe prowadzenie (12:10). Z każdą kolejną akcją szczecinianie powiększali swoją przewagę nad przeciwnikiem. Dzięki mocnym zagrywkom Pawła Kolca i licznym błędom drużyny z Trzcianki gospodarze powiększyli przewagę do pięciu oczek i było już jasne, że nie oddadzą cennych trzech punktów. W końcowych fragmentach pojedynku szkoleniowiec gości zdecydował się na liczne zmiany, które nie przyniosły żadnych efektów. Ostatecznie siatkarze Morza Bałtyku zwyciężyli w tej odsłonie 25:18.Mecz zakończył się wynikiem 3:0. Cieszy to, że szczecinianie w końcu się nie zdekoncentrowali i odnieśli pewne zwycięstwo. Warto podkreślić dobrą grę libero szczecińskiej drużyny – Łukasza Cichosza oraz piłkarskie umiejętności zawodników z Trzcianki, bowiem dwukrotnie w sobotnim spotkaniu podbijali piłkę nogą.

Kolejnym przeciwnikiem podopiecznych Zdzisława Gogola będzie zespół Victorii Wałbrzych. Mecz odbędzie się wyjątkowo w Rewalu.

Morze Bałtyk Szczecin – MDK Trzcianka 3:0
(25:18, 25:22, 25:18)

Składy zespołów:

Morze Bałtyk Szczecin : Cichosz T., Paśnik, Markiewicz, Glinka, Sylla, Kolec, Cichosz Ł. (libero) oraz Milczarek, Kwaśniak, Prusakowski, Jakowczyk

MDK Trzcianka : Łojewski, Kramer, Rojek, Lipiński, Konkiel, Malinowski, Pankał oraz Najdek, Pilch, Zahorski

Zobacz również:
Wyniki 13. kolejki oraz tabela grupy 1. II ligi mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-01-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved