Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga kobiet: Koniec serii zwycięstw Piasta Szczecin

I liga kobiet: Koniec serii zwycięstw Piasta Szczecin

fot. archiwum

Siatkarki Piasta Szczecin wygrały kilka ostatnich spotkań, ale każda seria ma swój koniec. Wczoraj szczecinianki musiały uznać wyższość zawodniczek TPS Rumia.

Można jednak powiedzieć, że to nie Rumia wygrała to spotkanie, co Piast je przegrał. Podopieczne Marka Mierzwińskiego popełniły wręcz nieprawdopodobną ilość błędów własnych, szczególnie w końcówkach i przegrały tylko i wyłącznie na własne życzenie.

 

Brak koncentracji, duża ilość popełnionych niewymuszony błędów. To tyle mam do powiedzenia na ten temat. Przeciwnik grał to, czego się spodziewaliśmy. Nie było to żadne dla nas zaskoczenie. Taka żenująca ilość błędów zespołowi, który tyle lat trenuję nie powinna się przydarzać. Ale to są te braki treningowe. Niestety w okresie świątecznym i w sylwestra trenowaliśmy siłą rzeczy za mało. Braki treningowe widać gołym okiem. -denerwował się po spotkaniu Marek Mierzwiński . 

Mecz udanym atakiem rozpoczęła Malwina Konkolewska , po chwili asem popisała się Edyta Rzenno i było 2:0 dla gospodyń, które ruszyły do ataku i po udanym bloku Anny Szydełko prowadziły już nawet 8:2. Ale waleczne siatkarki Jerzego Skrobeckiego natychmiast rzuciły się do odrabiania strat. Szczecinianki zaczęły popełniać coraz więcej błędów i po błędzie libero Marty Siwki na tablicy wyników mieliśmy remis po 14. Dalej kibice licznie zgromadzeni w hali Szczecińskiego domu sportu mogli obserwować niezwykle zaciętą grę, w której żadna z ekip nie chciała odpuścić. Doszło, zatem do zaciętej końcówki, którą dzięki błędom szczecinianek( m.in. autowym ataku Pauliny Chojnackiej ) wygrał zespół z Rumii. Po ataku w siatkę Małgorzaty Sikory było 23:25.

 

Druga partia rozpoczęła się od błędu piłki rzuconej popełnionego przez przyjezdne. Po chwili ten sam błąd popełnił Piast i było po 1. Jednak nie był to podobnie jak w poprzedniej odsłonie wyrównany początek, bowiem za moment po udanym ataku Konkolewskiej w polu zagrywki pojawiła się Edyta Rzenno i zeszła z niego przy stanie 6:1 dla swojej drużyny. Najpierw popisała się asem serwisowym, a następnie zagrywała tak, że najpierw przechodzącą skończyła Anna Szydełko a po chwili udaną kontrą popisała się Chojnacka . Piast miał jeszcze kontrę na ósmy punkt, ale dotknął siatki. Niestrudzone siatkarki z Rumii ponownie rzuciły się do odrabiania strat. Szczecinianki ponownie zaczęły popełniać błędy i po udanej kontrze przyjezdnych na tablicy widniał remis po 11, a po chwili po udanej kiwce Katarzyny Zygmuntowicz to goście prowadzili 11:12. Za chwilę jednak dwoma udanymi atakami popisała się Chojnacka i szczecinianki wróciły na prowadzenie 13:12, a po błędzie Rumii powiększyły tę przewagę do dwóch oczek, a w niedługim momencie do trzech, kiedy to po przyjęciu na drugą stronę podopiecznych Jerzego Skrobeckiego udanie skontrowała Justyna Sachmacińska i było 17:14. Dalej obserwowaliśmy zaciętą i wyrównaną grę i ponownie zaciętą końcówkę. Tym razem to gospodynie okazały się lepsze, w czym duża zasługa dobrze zagrywającej Rzenno , która pojawiła się w polu serwisowym przy stanie po 21. Po dotknięciu siatki i ataku w taśmę gości było 23:21. Po udanym ataku Piasta z przechodzącej na tablicy wyników było 25:22.

 

Trzecia partia ponownie jak dwie poprzednie rozpoczęła się od mocnego uderzenia szczecinianek. Serią dobrych zagrywek popisała się Paulina Chojnacka serwując dwa asy i zagrywając tak, że trzema udanymi kontrami zdobyła punkty Konkolewska , a sama pani kapitan (Chojnacka ) mogła skończyć jedną kontrę. Na tablicy wyników było, zatem 6:1. Dopiero udany atak byłej zawodniczki Piasta, Kingi Kasprzak , zakończył tę serię. Po chwili Rumia rzuciła się do odrabiania strat i udaną kontra doprowadziła do remisu po 8. Dalej znów obserwowaliśmy zacięte i wyrównane spotkanie. Tak było aż do stanu mniej więcej po 15 kiedy to w polu serwisowym zameldowała się Sandra Biernatek . Zeszła z niego przy stanie 16:21 dla swojej drużyny. Szczecinianki popełniały masę błędów chociażby takich jak atak w taśmę Chojnackiej , czy w antenkę Sachmacinskiej . Kłopoty z przyjęciem gospodyń ułatwiały gościom także wyprowadzenie kontr. Serię udanym atakiem zakończyła Anna Szydełko . Wydawało się, że set skończy się bezproblemową porażką Piasta o sobie dało znać doświadczenie Iriny Archangielskiej , która meldując się w polu serwisowym doprowadziła do remisu po 22. Jej dobre zagrywki ułatwiały gospodyniom wyprowadzanie kontr, a i Rumia nie ustrzegła się błędów m. in. ataków w taśmę Kasprzak i Jowity Jaroszewicz . Zaciętą końcówkę jednak wygrała Rumia i po autowym ataku Konkolewskiej było 24:26 i 1:2 dla gości.

 

Czwarta i jak się potem okazało ostatnia partia rozpoczęła się od mocnego uderzenia przyjezdnych i po udanym bloku na Chojnackiej było już 1:4. Po czasie na życzenie Marka Mierzwińskiego ta zawodniczka poprawiła się zdobywając drugi punkt. Niedługo potem Piast po punktowej zagrywce Konkolewskiej zbliżył się na jeden punkt(4:5), ale po ataku w taśmę Chojnackiej siatkarki z wybrzeża ponownie odskoczyły na trzy oczka i było 4:7. A niedługo potem już na cztery po nieudanej akcji szczecinianek. Zawodniczki z Zachodniopomorskiego rzuciły się jednak w pogoń i po autowym ataku Biernatek było już tylko 10:11. Po chwili jednak po kontrze Kasprzak było już 10:13, a błąd przełożenia gości dał szczeciniankom 11. punkt. Popularne Piastunki ponownie rzuciły się w pogoń i po potrójnym bloku na Kasprzak na tablicy widniał remis po 15. Następnie przez dłuższy czas obserwowaliśmy zaciętą i wyrównaną grę i tak było do stanu po 20. Potem punkty zdobywały już tylko przyjezdne, a szczecinianki myliły się na potęgę atakując to w aut, to w taśmę i popełniając błąd przełożenia i po udanym ataku Kingi Kasprzak sędzia odgwizdał koniec spotkania. Set zakończył się wynikiem 20:25, a całe spotkanie 1:3 dla gości.

 

Dzisiaj zawiodło nasze przyjęcie. To nie zespół z Rumii wygrał, to my przegrałyśmy przez własne błędy. Miałyśmy kilkupunktową przewagę i nie potrafiłyśmy wygrać końcówek setów przez liczne nasze błędy i dlatego nie wygrałyśmy. Nie chcę się usprawiedliwiać, ale być może ta długa przerwa wybiła nas z uderzenia. Nie poszło nam dzisiaj i będzie trzeba się zrekompensować za dwa tygodnie z AZS Poznań. Jest to przeciwnik, który jest outsiderem tej ligi, a my dalej chcemy mecze wygrywać i będzie to doskonała okazja do odniesienia zwycięstwa .- mówiła po spotkaniu kapitan gospodyń Paulina Chojnacka .

 

Piast Szczecin- TPS Rumia 1:3

(23:25, 25:22, 24: 26, 20:25)

 

Składy zespołów:

Piast : Szydełko, Rzenno, Konkolewska, Sachmacińska, Szymańska, Chojnacka Siwka (libero) oraz Sikora, Archangielskaja

Rumia : Jaroszewicz, Zygmuntowicz, Jeromin, Kasprzak, Biernatek, Hohn, Jagodzińska (libero) oraz Lenz

 

Zobacz również:

Wyniki 13. kolejki oraz tabela I ligi kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-01-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved