Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Grzegorz Wagner: Jeden cel – wygrywać i zdobywać medale

Grzegorz Wagner: Jeden cel – wygrywać i zdobywać medale

Za niespełna dwa tygodnie siatkarska Polska pozna nazwiska trenerów reprezentacji mężczyzn i kobiet. Grzegorz Wagner, jeden z trzech finalistów konkursu na selekcjonera kadry siatkarzy, rozmawiał ze Strefą Siatkówki.

Grzegorz Wagner to syn słynnego trenera kadry Polski, popularnego „kata” Huberta Jerzego Wagnera, który po raz pierwszy został szkoleniowcem kardy w wieku trzydziestu kilku lat. Grzegorz Wagner to nie mniej znana postać w siatkarskim światku. Za nim bogata kariera jako zawodnika zarówno na niwie klubowej jak i reprezentacyjnej. Od kilku lat trener klubowy. Dziś to jeden z trójki kandydatów na stanowisko selekcjonera kadry Polski mężczyzn. Kontrkandydatami są Włoch Daniele Bagnoli i Argentyńczyk pracujący obecnie ze Skrą Bełchatów Daniel Castellani.

To już drugie pana podejście do reprezentacji Polski. Tym razem jest pan o krok dalej bo udało się panu znaleźć w ścisłej trójce, z której wybrany będzie selekcjoner. Jak Pan teraz ocenia swoje szanse w konkursie?Grzegorz Wagner: Na 33 procent.

To czysto statystycznie.

Statystycznie z tego względu, że jeszcze nie było rozmów z Polskim Związkiem Piłki Siatkowej i nie potrafię nic więcej powiedzieć na czym stoimy. Rozmowy prawdopodobnie będą w przyszłym tygodniu a ogłoszenie wyników konkursu siedemnastego stycznia.

Jakie są najważniejsze punkty pana pracy z kadrą na najbliższe lata?

Jest jeden najważniejszy cel – Igrzyska Olimpijskie w Londynie i zajęcie tam pozycji medalowej. Drugą bardzo ważną imprezą będą Mistrzostwa Świata w Polsce. Moim zdaniem powinniśmy zacząć odmładzać kadrę. Te najbliższe kilka lat powinniśmy poświęcić właśnie na wprowadzenie do reprezentacji młodych siatkarzy ale to nie znaczy, że należy rezygnować z tych doświadczonych, zasłużonych graczy. W Polsce cel powinien być jeden: wygrywać i zdobywać medale. Trzeba się do tego przyzwyczaić i uważam, że jest to całkiem realne.

Gdyby Grzegorz Wagner dziś miał powołać reprezentację byłyby jakieś spektakularne niespodzianki jeśli chodzi o nazwiska?

Dzisiaj nie wiem (uśmiech).

Słychać głosy medialne mówiące o tym, że być może PZPS zaproponuje panu posadę drugiego trenera u boku jednego z dwójki Daniel Castellani, Daniele Bagnoli. Czy gdyby padła taka propozycja przyjąłby pan tę posadę?

Jak taka propozycja padnie wtedy będę mógł odpowiedzieć na to pytanie. Na razie to są głosy medialne mające swoje źródło w prasie i internecie. Nie umiem się odnieść do propozycji, której jeszcze nie ma bo jest na razie tworem dziennikarzy. Jeśli będzie taka propozycja to wtedy się zastanowię.

* rozmawiał Bartosz Borowiak (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2009-01-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved