Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Wrocławianki i łodzianki na światowych arenach

Wrocławianki i łodzianki na światowych arenach

Udanie zakończyły rok 2008 młode siatkarki z Wrocławia i Łodzi. Oba zespoły wzięły udział w silnie obsadzonym turnieju międzynarodowym Memorial Frand w Belgii. Cieszy postawa polskiej młodzieży.

Polskie drużyny zajęły dwie czołowe lokaty podczas tych rozgrywek. Na miejscu pierwszym uplasowała się Gwardia Wrocław, a zaraz za nią dziewczyny z Łodzi. Rywalkami Polek były reprezentacje Belgii, Francji i Słowacji.

Siatkarki łódzkiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego im. Kazimierza Górskiego, podopieczne trenera Zbigniewa Skupienia i kierownika drużyny Grzegorza Kaczkowskiego, wzmocnione trzema zawodniczkami z Visa Skierniewice i jedną ze Skry Bełchatów wystąpiły w tym turnieju pod firmą Łodzi. Łódzki zespół budowany jest z myślą o olimpiadzie młodzieży.W hali Centre Adeps de Loverval w miejscowości Thuin, przy granicy z Francją, drużyna z Łodzi wygrała ze Słowacją 3:1, z Belgią 3:2, z Francją 3:0 i z Gwardią 3:0. Finał był wewnętrzną sprawą polskich zespołów. Tym razem jednak Łódź przegrała z Wrocławiem 0:3, a najbardziej zacięty był pierwszy set (26:28).

Akurat na mecz finałowy przypadł kryzys naszej drużyny, spowodowany zmęczeniem – mówi trener łodzianek Zbigniew Skupień. – To był bowiem trzeci mecz rozgrywany przez dziewczęta tego dnia.

Drugie miejsce w prestiżowej imprezie jest sukcesem siatkarek z Łodzi. Nic więc dziwnego, że po zawodach w dobrych humorach zwiedzały Brukselę.

Skład zespołu:

Łódź: Roksana Armacka, Paulina Czubak, Paulina Iwanowska, Katarzyna Kretek, Patrycja Lipińska, Ewa Piórkowska, Ada Sobczak, Gracja Szulc (wszystkie UKS SMS Łódź), Magda Biskupska, Aleksandra Galińska i Aleksandra Torbusińska (wszystkie Vis Skierniewice), Justyna Wesołowska (Skra Bełchatów).

źródło: inf. własna, naszemiasto.pl

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe

Więcej artykułów z dnia :
2009-01-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved