Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Spotkanie, które może decydować o awansie

Spotkanie, które może decydować o awansie

W najbliższą niedzielę podopieczne Pawła Wrzeszcza stoczą najważniejszą potyczkę w tym sezonie. Do Biłgoraja przyjeżdża lider MKS Łańcut. Zwycięzca najprawdopodobniej zajmie pierwsze miejsce na koniec sezonu zasadniczego.

Siatkarki z Biłgoraja we wtorek wróciły z Mysłowic, gdzie brały udział w silnie obsadzonym turnieju z udziałem zespołów z PlusLigi Kobiet. Na tle elity zespół trenera Wrzeszcza spisał się jednak słabo, przegrywając wszystkie spotkania.

Mam bardzo młody zespół, ze średnią wieku 20 lat – mówi trener Szóstki. – Jeśli chcemy zawojować pierwszą ligę, to potrzebujemy doświadczonych zawodniczek praktycznie na każdą pozycję.MKS Łańcut prowadzi w tabeli grupy 4 z trzypunktową przewagą nad Szóstką. Podporą zespołu jest atakująca Paula Rauch. To właśnie na niej spoczywa ciężar zdobywania punktów. – Musimy szczególnie skupić się na niej. Jeżeli uda się nam powstrzymać Paulę, to o końcowy wynik możemy być spokojni. Niezwykle ważna jest również mocna zagrywka, która odrzuci rywalki od siatki – dodaje trener Wrzeszcz. Mocnym punktem zespołu jest również libero Sylwia Dobosz, dlatego tym większą rolę będzie odgrywała zagrywka, która może pomieszać szyki przeciwniczkom.

Szansę debiutu przed własną publicznością dostanie Kiria Mojsjenko. Białoruska atakująca trenuje z biłgorajskim zespołem od niedawna, ale na turnieju w Mysłowicach spisywała się bardzo przyzwoicie. Szczególnie dobrze radziła sobie w atakach z lewego skrzydła, gdzie miała 100% skuteczności.

Runda zasadnicza kończy się 4 lutego. Po fazie play-off, zwycięzcy wszystkich czterech grup drugiej ligi spotkają się w turnieju o awans na zaplecze siatkarskiej elity – awansują dwa pierwsze zespoły, natomiast dwa pozostałe rozegrają baraże o wejście do pierwszej ligi.

* Autorem tekstu jest Piotr Orzechowski

źródło: Kurier Lubelski

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2009-01-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved