Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga: ZAKSA ponownie na fotelu lidera

PlusLiga: ZAKSA ponownie na fotelu lidera

Zespół ZAKSY Kędzierzyn Koźle niezwykle udanie rozpoczął Nowy Rok. Po zwycięstwie w trzech setach nad Treflem Gdańsk podopieczni Krzysztofa Stelmacha awansowali na pierwszą pozycję w tabeli.

Hala przy ulicy Mostowej jest wypełniona kibicami ZAKSY. Wszyscy czekają na emocjonujące spotkanie. Gospodarze będą walczyć o miejsce lidera w tabeli, a Trefl chce zdobyć jakikolwiek punkt. Goście przyjeżdżają osłabieni ponieważ brakuje trzech największych gwiazd (Bruno Zanutto, Łukasz Kadziewicz, Bojan Janić).

Spotkanie rozpoczyna autowy atak Jakuba Novotnego. Goście prowadzą 1:0. Kolejne cztery punkty zdobywają już gospodarze. Świetny atak Terenca Martina i jest 5:2 dla Zaksy. Skutecznie atakuje Świrydowicz. Sławomir Szczygieł wykorzystuje piłkę przechodzącą i skutecznie atakuje, zdobywając szósty punkt dla gospodarzy. Na przerwę techniczną kędzierzynianie schodzą z trzypunktową przewagą, 8:5. Mocną zagrywką popisuje się Michał Ruciak który zdobywa dwa kolejne punkty dzięki asom serwisowym – jest 15:7 dla ZAKSY. Gdańsk nie potrafi nawiązać wyrównanej walki. Kolejne dobre ataki Novotnego, Ruciaka i Martina są nie do zatrzymania. Siatkarze z Kędzierzyna-Koźla nie pozwalają sobie odebrać przewagi z początku seta i wygrywają 25:17.

Drugi set zaczynają mocnym uderzeniem gospodarze. Novotny skutecznie atakuje, Kocik zostaje zablokowany i ZAKSA prowadzi 3:0. W tej partii świetnie spisuje się Sławomir Szczygieł, jego bloki i ataki są rewelacyjne. Drużyna z Gdańska jednak podejmuje walkę, stawiając na blok. W tym elemencie dobrze grają Kocik i Winnik. Gospodarze schodzą na przerwę techniczną prowadząc 8:5. Kolejny punkt dla ZAKSY zdobywa Martin asem serwisowym. Trefl próbuje nadrobić zaległości. Skuteczne ataki Serafina, Winnika, Kocika oraz Świrydowicza nie pomagają jednak drużynie z Gdańska. Set kończy Michał Ruciak asem serwisowym.

Trzecia, ostatnia odsłona tego meczu była już bardziej emocjonująca. Gra obu zespołów była wyrównana. Spowodowane to było dużo gorszym przyjęciem zespołu z Kędzierzyna-Koźla. W tym secie na uwagę zasługuje Świrydowicz, który jest nie do zatrzymania. Również blok w ZAKSIE jakby gorzej działa. Na pierwszą przerwę techniczną prowadząc 8:4, po skutecznym bloku Winnika i Stancelewskiego, schodzi ekipa z Gdańska. Trefl zdobywa punkty seriami. Wydaje się, że ZAKSA przegra tego seta. Jednak „walczkowie” z Kędzierzyna-Koźla walczą do ostatniego momentu. Na boisko wracają Terence Martin i Jakub Novotny. Stancelewski serwuje w aut, potrójny blok kędzierzynianie wykonują na Winniku, doskonale serwuje Ruciak i jest remis 22:22. Mecz kończy się skutecznym atakiem Jakuba Novotnego, 25:23 dla ZAKSY.