Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga: Akademicki pojedynek w hali Urania

PlusLiga: Akademicki pojedynek w hali Urania

Po przerwie świąteczno-noworocznej przyszedł czas na 11. kolejkę PlusLigi. Olsztynianie po nie najlepszych występach podejmować będą AZS Politechnikę Warszawską, która przed świętami pokonała w trzech setach AZS Częstochowę.

Podopieczni Mariusza Sordyla skupiają się w tym sezonie przede wszystkim na lidze. Jeszcze kilka miesięcy temu pod niewiadomą stał ich udział w PlusLidze, a dziś są już po dziesięciu ligowych kolejkach. Sezon zaczęli "z wysokiego C" i przez jedną kolejkę zajmowali nawet fotel lidera, lecz od przegranego 3:1 meczu z Resovią Rzeszów nastąpił jakby przestój w ich grze. Przełomowym momentem w ich grze miał być pojedynek z outsiderem ligi Jadarem Radom.

W tym meczu pierwszy set w całości należał do olszynian, którzy pozwolili rywalom zdobyć zaledwie 12 punktów. Kolejne fazy meczu to klasyczna już psychiczna blokada akademików, którzy popełniali mnóstwo prostych błędów. Zaowocowało to kolejną ich przegraną z wydawało by się łatwym do pokonania rywalem. Libero gospodarzy Krzysztof Andrzejewski zapowiada, że jego drużyna zrobi wszystko by zmazać plamę po ostatnim spotkaniu.

Stołeczni siatkarze w poprzedniej kolejce odczarowali Arenę Ursynów, w której wygrali pierwszy swój mecz u siebie. Politechnika gra nad wyraz dobrze i ich gra z tygodnia na tydzień coraz bardziej zaskakuje. – Uważam, że mają bardzo dobry skład. Ich wygrana z Częstochową to nie był przypadek. Teraz przyjeżdżają do nas i na pewno postawią ciężkie warunki. My mamy w pamięci nasz przedświąteczny "wyczyn" i będziemy chcieli jak najszybciej zmazać tę plamę na honorze i wygrać najlepiej za trzy punkty – powiedział Krzysztof Andrzejewski.

Tomasz Kowalczyk uznał, że na boisku nie będzie sentymentów do byłej drużyny, bo obie ekipy sąsiadują ze sobą w tabeli i każdej z nich potrzebne są ligowe punkty.

Akademicy borykają się w Uranii w Olsztynie z temperaturą panującą na hali. Z powodu panującego chłodu na zewnątrz, jak i wewnątrz obiektu, u zawodników pojawiają się drobne urazy.

Trenujemy w takich warunkach jakie mamy. Musimy zrobić wszystko, żeby nam to nie przeszkadzało. Życzymy sobie, żeby ten 2009 rok przyniósł nam nie tylko wyniki sportowe, ale także nową halę, bo dyscypliny, które są w Olsztynie na to zasługują, również siatkówka – powiedział Leszek Urbanowicz , II trener AZS UWM.

Czy ponownie będziemy świadkami spektakularnej gry „Inżynierów”? Czy akademicy pokonają mróz i kolegów ze stolicy? Kto rozpocznie rok 2009 lepiej? Przekonamy się już 4 stycznia 2009 r. Transmisję z meczu przeprowadzi telewizja Polsat Sport i TV4 oraz Radio Olsztyn i UWM FM. Mecz rozpocznie się o godzinie 14:45.

źródło: inf. własna, plusliga.pl