Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Mecz Gwiazd dla Południa

Mecz Gwiazd dla Południa

fot. archiwum

W pierwszym w historii meczu gwiazd PlusLigi Kobiet lepsza okazało się Południe, które pokonało Północ 3:1. Całkowity dochód ze spotkania przeznaczony zostanie na pomoc zawodniczkom znajdującym się w ciężkiej sytuacji życiowej.

Pojedynek Gwiazd lepiej rozpoczęła Północ, która dzięki dwóm atakom Anny Woźniakowskiej wyszła na prowadzenie 2:0. Błąd Agnieszki Bednarek w zagrywce i podwójny blok Heleny Horki i Sylwii Pyci na Agnieszce Kosmatce przyniósł remis 2:2. Krótką skończyła Pycia, po czym zaatakowała z przechodzącej po trudnej zagrywce Katarzyny Skorupy i Południe odskoczyło rywalkom na dwa oczka 5:3. Nie na długo, bowiem błąd w zagrywce oraz autowy atak Natalii Bamber doprowadził do wyrównania 5:5. Walka punkt za punkt trwała do stanu 7:7. Wówczas Alena Hendzel posłała serwis w aut, następnie błąd w ataku popełniła Agata Karczmarzewska , co dało ponowne prowadzenie połączonym drużynom z Bielska-Białej i Muszyny (9:7). Niezwykle mocne serwisy Anny Barańskiej oraz skuteczne ataki Katarzyny Gajgał pozwoliły powiększyć przewagę do sześciu punktów (15:9). Podopieczne duetu Jerzy Matlak &Piotr Makowski nie potrafiły powstrzymać rozpędzonych zawodniczek z Południa i wkrótce, po kiwce Skorupy oraz znakomitej postawie Pyci w bloku, do rywalek traciły już dziewięć oczek (20:11). Za sprawą Micheli Teixeiry , Izabeli Żebrowskiej oraz Agnieszki Bednarek siatkarki Północy zdołały nieco zmniejszyć straty, jednak tego seta musiały spisać już na straty. Zwycięstwo 25:20 przypieczętowała udanym atakiem Gajgał.

W drugiej odsłonie szybki cios drużynie przeciwnej zadała ekipa z Piły i Białegostoku. Dwa skuteczne ataki Żebrowskiej oraz as serwisowy Magdaleny Godos , która „pocelowała” Horkę, dały Północy prowadzenie 3:0. Odpowiedzią Południa był atak Gjgał z obejścia (1:3). Następnie w polu zagrywki zameldowała się Klaudia Kaczorowska i kłopotów z przyjęciem w drużynie Południa ciąg dalszy. Za sprawą świetnej zagrywki pilskiej przyjmującej Północ prowadziła 6:1. Błędy rywalek w ataku oraz zagrywce, a także pojedynczy blok Pyci na Bednarek pozwolił zespołowi Południa zmniejszyć straty do trzech oczek (4:7). Blok Bednarek na Gajgał zwiększył dystans między zespołami do czterech punktów (10:6), jednak skuteczne ataki Barańskiej pozwoliły Północy zbliżyć się do przeciwniczek (8:10). Nie na długo. Siatkarki Południa wciąż były rozbite mocną zagrywką rywalek, w ataku często pokazywała się Żebrowska i Północ „odjechała” na pięć punktów (13:8). Podopieczne Igora Prielożnego i Bogdana Serwińskieg o ponownie przystąpiły do odrabiania strat. As serwisowy Kamili Frątczak oraz blok Joanny Mirek i Mileny Rosner na Woźniakowskiej sprawił, że Południe było już bliskie remisu (14:15). Zespół Północy zdołał jeszcze wypracować trzypunktową przewagę (20:17), lecz ataki Mirek i Pyci oraz blok Frątczak na Wożniakowskiej doprowadził do wyrównania (20:20). W końcówce przewaga była jednak wciąż po stronie Północy. Po asie serwisowym Mileny Sudurek siatkarki z Północy miały pierwszą piłkę setową (24:21). Ataki Rosner i Mirek dały zawodniczkom Południa nadzieję na dalszą walkę, jednak wszelkie nadzieje zniweczył błąd dotknięcia siatki. Północ zwyciężyła 25:23.

W trzeciej partii zawrzała walka punkt za punkt. Przy stanie 5:5 asa zaserwowała Frątczak, następnie dała o sobie znać w ataku, z obejścia piłkę w pole przeciwnika posłała Gajgał i Południe wyszło na prowadzenie 7:4. Za sprawą dobrej postawy Hendzel w bloku i w ataku Północ zdołała zbliżyć się do rywalek na jedno oczko (10:11). Południe, dzięki skutecznej grze na kontrze odskoczyła na trzy oczka (13:10). Skuteczne bloki Północy oraz as serwisowy Kosmatki sprawił na tablicy wyników pojawił się remis 19:19. Po bloku tej samej zawodniczki na Gajgał ekipa Północy wyszła na prowadzenie, po raz pierwszy w tym secie (21:20). Wyrównała Horka po ataku z lewego skrzydła (21:21). Dwa zbicia Pyci dały zespołowi Południa dwupunktową przewagę (23:21). Piłkę setową dała swej drużynie Horka, a seta zakończyła, wykorzystując kontrę, Frątczak (25:22).W czwartym akcie mocne wejście Południa – ataki duetu Mirek &Frątczak dały zespołowi Prielożnego i Serwińskiego prowadzenie 4:0. W polu zagrywki znakomity występ dawała Pycia. Siatkarki Północy w żaden sposób nie potrafiły sforsować szczelnego bloku rywalek. Gdy Mirek powstrzymała atakującą z obejścia Bednarek , Południe na swoim koncie miało już dziewięć punktów, natomiast dorobek Północy wciąż pozostawał pusty. Pierwszy punkt dla swego zespołu zdobyła, po skutecznym ataku Woźniakowska (1:9). Zawodniczki Południa niezmiennie dominowały z polu zagrywki oraz w bloku. Zdobywanie punktów przychodziło ekipie z Północy z ogromnym trudem. Przy stanie 21:7 asem serwisowym popisała się Skorupa (22:7). Mecz w efektowny sposób zakończyła Barańska , która „pocelowała” Paulinę Maj . W czwartym secie Południe zmiażdżyło Północ 25:10 i w całym meczu zwyciężyło 3:1. Warto dodać, iż w przez całe spotkanie obie drużyny znakomicie prezentowały się w obronie.

Północ – Południe 1:3

(20:25, 25:23, 22:25, 10:25)

Składy zespołów:

Północ: Sadurek-Mikołajczyk, Bednarek, Hendzel, Kosmatka, Teixeira, Woźniakowska, Maj (libero) oraz Karczmarzewska-Pura, Koczorowska, Kaczorowska, Żebrowska i Godos

Południe: Skorupa, Gajgał, Pycia, Bamber, Barańska, Horka, Zenik (libero) oraz Rosner, Frątczak, Bełcik i Mirek

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-01-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved