Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Luigi Mastrangelo: Nie wystarczy nazywać się Mastrangelo…

Luigi Mastrangelo: Nie wystarczy nazywać się Mastrangelo…

Jeden z najlepszych środkowych bloku na świecie jest gotowy by w rok 2009 wejść z podniesionym czołem. Po problemach z zespołem Roma Volley, Mastrangelo powrócił w rodzinne strony i podpisał kontrakt z drużyną Stamplast Martina Franca.

Sprawić aby mój nowy zespół zaszedł jak najdalej, to mój główny cel w nowym roku – powiedział Mastrangelo w rozmowie z włoskim dziennikarzem. – Straciliśmy wiele punktów, ale wciąż nie pozostajemy bez szans w walce o playoffy.

Gdy jednak sezon się skończy, Mastrangelo nie zamierza osiadać na laurach, lecz ponownie walczyć o możliwość gry w barwach narodowych swojego kraju. – Na drugim miejscu w marzeniach na ten rok jest kadra narodowa – dodał zawodnik. – Ale konkurencja jest bardzo duża i nie wystarczy nazywać się Mastrangelo, żeby dostać powołanie – przyznał szczerze.Jak przyznał zawodnik, rok 2008 nie był szczególnie udany w jego sportowej karierze. – Część wydarzeń chciałbym wymazać z pamięci. Spór z moim byłym klubem z Rzymu był niedobrym okresem dla całej siatkówki, bowiem odkryliśmy, że siatkarz stojąc przed sądem pracy traktowany jest jak amator. Jakby to było nasze hobby – powiedział wciąż rozpamiętujący tę sprawę Mastrangelo.Druga część roku była zdecydowanie lepsza. Czwarte miejsce na Igrzyskach w Pekinie a później przyjazd do Martiny.

Jak dodał zawodnik powrót w rodzinne strony był dla niego emocjonującym przeżyciem. Tym bardziej, że wyjechał stamtąd już szesnaście lat temu. – W drużynie odnalazłem wspaniały klimat, entuzjazm i skupienie na ludziach. Ze względu na lepszego sponsora gra w siatkówkę tutaj jest na wyższym poziomie.

źródło: inf. własna, volleyball.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2009-01-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved