Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Kw. do MŚ mężczyzn, Sheffield: Zacięty mecz Białoruś – Izrael

Kw. do MŚ mężczyzn, Sheffield: Zacięty mecz Białoruś – Izrael

Bardzo ciekawe było spotkanie zespołów narodowych Białorusi i Izraela w drugim dniu turnieju kwalifikacyjnego do Mistrzostw Świata 2010. Izraelczycy ulegli rywalom dopiero po walce w piątym secie.

Izrael to dobrze zorganizowana drużyna, która gra szybką siatkówkę – powiedział po meczu trener Białorusinów, Aliaksandr Sinhayevski. – Ich atakujący nie są wysocy, ale szybcy i sprawiali nam wiele problemów. My zebraliśmy się całą drużyną dopiero na tydzień przed turniejem, dlatego nie był to występ całego zespołu, a jedynie kilku zawodników zagrało momentami dobrą siatkówkę.

W pierwszym secie Białorusini rozpoczęli od prowadzenia 9:7, zaś po akcji Aleha Akhrema było 10:7. Kilkupunktowa przewaga naszych wschodnich sąsiadów utrzymywała się przez dłuższy czas. W końcówce rywale doprowadzili do remisu, a następnie wyszli na prowadzenie 23:20. Jednak ta partia zakończyła się dopiero po walce na przewagi, a wygrali ją Izraelczycy 26:24. Białorusini powrócili do walki w drugim secie, wychodząc na prowadzenie 10:6. Po skutecznym bloku Siarhei Akulicha było już 19:14 dla ekipy białoruskiej, zaś set zakończył się jej wygraną do 19. W kolejnych dwóch partiach zespoły wygrywały na przemian. Trzecia partia to niezagrożone zwycięstwo Izraela do 18, zaś w czwartym secie górą byli Białorusini. O wszystkim zadecydował tie-break. W nim Białorusini dość szybko wyszli na kilkupunktowe prowadzenie i wygrali 15:11.

Białoruś – Izrael 3:2

(24:26, 25:19, 18:25, 25:22, 15:11)

Gratuluję Białorusi wygranej. My zrobiliśmy kilka ważnych błędów w czwartym secie, co sprawiło, że w sumie przegraliśmy mecz – powiedział po meczu trener Izraelczyków, Avishi Karpovski. – W naszej ekipie gra kilku młodych zawodników i być może czasami grali zbyt nerwowo i nie mogli przez to zdobyć istotnych punktów.

Taka porażka jest rozczarowująca, kiedy się przegrywa, wkładając tak dużo siebie w mecz. Zrobiliśmy zbyt dużo błędów w końcówce czwartej partii, a w piątej nie zagraliśmy na miarę możliwości. Ale jesteśmy młodzi i takie mecze budują naszą ekipę – dodał kapitan zespołu izraelskiego, Alexandar Laurian.

źródło: fivb.org, inf. własna