Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga: Zwycięstwo KS AZS Rafako Racibórz

II liga: Zwycięstwo KS AZS Rafako Racibórz

fot. archiwum

W pierwszym meczu 2009 roku siatkarze KS AZS Rafako Racibórz podejmowali drugi zespół Resovii Rzeszów i we własnej hali odnieśli zwycięstwo 3:1.

Pierwsza partia była rwaną grą obu zespołów. Dwu, trzypunktowe serie padały raz dla raciborzan, raz dla Resovii. Przy remisie 16:16 Rafakowcy nie zdołali przebić piłki na stronę przeciwnika, następnie padła kolejna seria gości. Gospodarze zdołali zdobyć zaledwie jeden punkt blokiem, resztę ataków gości nie byli w stanie zatrzymać. Asami serwisowymi w pierwszej odsłonie meczu popisali się Filip Jakub, Długosz Kamil oraz zawodnik występujący pierwszej drużyny Resovii Michał Kaczmarek .

 

Kolejna odsłona okazała się najbardziej zaciętą z całego spotkania. Do stanu po 10 grano punkt za punkt. Następnie raciborzanie zdobyli dwupunktową przewagę, którą utrzymywali do stanu 23:31. Punkt 22 zdobyli rzeszowianie po ataku Krystiana Lipca z szóstej strefy, który został zablokowany, a goście nie zdołali jej wyasekurować. Do remisu doprowadził znakomitą zagrywką atakujący Rzeszowa. Piłka po przyjęciu Lipca uderzyła w sufit. Piłkę setową mielili Rafakowcy po ataku Karola Galińskiego , którą obronili goście, obijając w następnej akcji blok Mariusza Jajusa i Rafała Staniendy (25:25). Następnie na blok nadział się Marcin Gonsior i pierwszą piłkę setową mieli w górze goście. Wtedy ze środka zaatakował Rafał Stanienda (26:26), który w kolejnej akcji zaserwował w siatkę. I kolejną piłkę setową mieli goście, ale goście zrewanżowali się również zepsutą zagrywką. I kolejny remis. Na zagrywce pojawił się kapitan AZSu Marcin Gonsior i zdobył punkt bezpośrednio z zagrywki, kolejna zagrywka zatrzymała się na siatce i spadła po stronie gospodarzy (28:28). Dwa kolejne punkty został zapisane na koncie raciborzan po autowym ataku rzeszowian, a partię drugą zakończył podwójny blok – Jajus, Kawka . 

Dwie kolejne partie to narzucenia swojej gry gościom. Zaczął działać w raciborskiej ekipie blok, dzięki któremu zdobyli w trzeciej partii 4 punkty. Na swoim koncie punkty bezpośrednio z zagrywki zapisali Marcin Gonsior i Krystian Lipiec. Pozwalając zdobyć gościom zaledwie sześć punktów z ataku, a kolejne dziewięć punktów to prezenty od Raciborskich siatkarzy.

 

Trzeci set to także bardzo dobra gra blokiem. Pojedynczym blokiem popisał się Lipiec i Bartosz Kawka . Blokował także Karol Galiński wraz z Rafałem Staniendą . Sześć punktów zdobyte atakiem to zasługa przyjmującego AZSu, Karola Galińskiego. Całą partię i mecz zakończyli zawodnicy Resovii serwując w siatkę.

 

KS AZS RAFAKO Racibórz – AKS Resovia II Rzeszów 3:1

(22:25, 30:28, 25:15, 25:18)

 

Skład:

Rafako: Jajus, Lipiec, Galiński K., Kawka, Gonsior, Stanienda, Michalak oraz Galiński A., Cieślar, Otlik, Szafirski, Władarz

AKS Resovia II: Talarski, Mach, Głód, Strzeżek, Filip, Kazała, Kaczmarek, Skarbowski, Wojtowicz, Długosz, Płonka

 

Zobacz również:

Wyniki i tabela gr.4 II ligi mężczyzn

źródło: azsrafakoraciborz.bnx.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-01-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved