Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga mężczyzn: Gładkie zwycięstwo Avii Świdnik

I liga mężczyzn: Gładkie zwycięstwo Avii Świdnik

W pierwszej rundzie rozgrywek zespół MKS MOS Będzin bez straty seta pokonał Avię Świdnik. Dziś świdniczanie zrewanżowali się za tamtą porażkę, odnosząc zwycięstwo w takim samym stosunku setów.

Początek pierwszego seta zdecydowanie należał do gości (2:4). Błędy będzińskich siatkarzy mnożyły się. Nieudane ataki Damiana Millera oraz słabe przyjęcie będzińskiego zespołu przyczyniły się do coraz większej przewagi gości. Po chwili znakomicie zaczął serwować Malicki. Kiedy przewaga Avii wzrosła do 4 punktów o czas poprosił trener Albert Semeniuk. Grę starał uspokoić Nowak, jednak goście dalej grali swoje. Nieszczelny blok gospodarzy bezlitośnie wykorzystywali świdniczanie. Avia nie zwalniała tempa (prowadzenie 15:21, 15:23). Przed końcem seta o drugą przerwę poprosił szkoleniowiec gospodarzy. Trener Semeniuk dokonał także zmiany na pozycji rozgrywającego. Mateusza Leszczawskiego zastąpił kapitan MKS-u Dariusz Syguła. Jednak pierwszego seta skutecznym atakiem zakończył Wojciech Pawłowski.

Drugą odsłonę dobrze zaczęli będzinianie. Gabrych i Nowak skutecznie zablokowali atakującego Avii. Pierwsze prowadzenie w drugim secie MKS-u MOS 3:1. Do tego świetne zagrywki Rafała Legienia oraz blok Kasparka i Millera. Gdy będziński zespół prowadził już 6:2, o 30-sekundową przerwę poprosił trener gości Krzysztof Lemieszek. Po przerwie Avia przypomniała sobie grę z pierwszego seta. Świetne zagrywki oraz skuteczna gra w ataku pozwoliły świdniczanom wyjść na pierwsze prowadzenie w tym secie (8:9). W zespole MKS-u ponownie pojawiały się błędy. Podwójne odbicie Syguły, a także zepsute zagrywki zmusiły szkoleniowca MKS-u do wzięcia drugiego czasu. Potem serwis zepsuł Żurek, jednak na tablicy wyników wciąż widniała jednopunktowa przewaga Avii. Po chwili kolejny błąd gospodarzy i mamy 18:20 dla Avii Świdnik. Na parkiet wszedł Baranowski zmieniając Jarosza. Zmiany także w zespole MKS-u. Zborowski zastąpił Gabrycha, Kantor natomiast Legienia. W ostatniej akcji tego seta Przemysław Kasparek został zablokowany i set zakończył się wynikiem 20:25 dla Avii.

W trzecim secie na boisku pozostali Kantor i Zborowski. Trzecia partia źle się zaczęła dla MKS-u MOS (0:3). Będzinianie ponownie popełniali dużo błędów własnych. Kiedy to goście prowadzili 3:7 o przerwę poprosił Semeniuk. Nic jednak nie zmieniło w grze gospodarzy. Po przerwie Damian Miller został zablokowany przez Węgrzyna, który klika minut później efektownie zaatakował z piłki przechodzącej. Potem skuteczna zagrywka Pawłowskiego i na tablicy wyników było 4:9. Świdniczanie konsekwentnie wykorzystywali słabe punkty MKS-u. Przy stanie 8:15 czas dla gospodarzy. Pod koniec seta na parkiet powrócili Rafał Legień oraz Piotr Gabrych. Jednak na boisku cały czas dominowali zawodnicy Avii, którzy wygrali trzeciego seta 19:25 i całe spotkanie 3:0. Warto wspomnieć, iż MKS MOS grał w osłabieniu. Przed tym spotkaniem było wiadomo, iż w meczu nie wystąpi kontuzjowany Bartosz Dzierżanowski. Środkowy MKS-u doznał kontuzji podczas turnieju sylwestrowego rozgrywanego w Będzinie.

MKS MOS Będzin – Avia Świdnik 0:3

(17:25, 20:25, 19:25)

MKS MOS Będzin: Kasparek, Nowak, Miller, Legień, Leszczawski, Gabrych, Potera (libero) oraz Kantor, Syguła i Zborowski

Avia Świdnik: Żurek, Gorzkiewicz, Jarosz, Pawłowski, Węgrzyn, Malicki, Kowalski (libero) oraz Guz, Baranowski i Golec