Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga: Ależ to był horror

I liga: Ależ to był horror

Siatkarze Rajbud Development GTPS wracają z Hajnówki z jednym punktem. - Po takim meczu trudno zebrać myśli. Przegraliśmy, mieliśmy cztery piłki meczowe w górze… - powiedział Sławomir Gerymski.

W męskiej siatkówce zazwyczaj zespoły rozpoczynają od walki punkt za punkt, sondując delikatnie wzajemne możliwości. Tak też było w pierwszym secie spotkania Pronar Parkiet Hajnówka – Rajbud Development GTPS. Dopiero po ataku Kupisza ze środka na prowadzenie 9:7 wyszli goście i o czas poprosił trener Blomberg. Blok na Michale Kamińskim doprowadził do remisu po 10. Potem, po ataku Wołosza, na trzypunktowe prowadzenie wyszli gorzowianie.. Goście na przemian tracili prowadzenie i je odzyskiwali. W końcówce prowadzili 23:20, a wtedy o czas poprosił trener Blomberg i jego podopieczni doprowadzili do stanu 23:24. Piłkę setową wykorzystał jednak Michał Kamiński i goście wygrali do 23.

Pierwsze akcje drugiej partii to również wyrównany pojedynek. Tym razem jednak pierwsi prowadzenie objęli gospodarze. Po udanej akcji Kozioła było 6:4, zaś po zepsutej zagrywce Wołosza prowadzili 8:6. Hajnowianie utrzymywali minimalną przewagę do stanu 11:10. Potem jednak mocno odskoczyli. Przy stanie 13:10 o czas poprosił trener Sławomir Gerymski. Jednak jego podopieczni nie mogli znaleźć recepty na dobrze grających rywali. Po ataku Łukasza Staniewskiego Pronar prowadził 16:12. Atak Wołosza zmniejszył straty gości do trzech punktów. Po chwili jednak hajnowianie znów powiększyli przewagę, a po ataku Kozioła wygrali 25:20.

Początek trzeciego seta przypominał bardzo poprzednią partię. Najpierw walka punkt za punkt, a potem stopniowe powiększanie przewagi przez gospodarzy. Po ataku Sebastiana Wójcika gospodarze prowadzili już 10:6 i o czas musiał prosić trener Gerymski. Tym razem jego podopieczni zgrabnie odrobili straty i przy stanie 10:9 o przerwę prosił trener Blomberg. Od tego momentu toczyła się w miarę wyrównana walka. Po ataku Staniewskiego było 17:15 dla zespołu z Hajnówki, zaś kiwka Woronieckiego dała im prowadzenie 23:20. Ostatni punkt zdobył w tym secie Łukasz Staniewski i dał swojej ekipie zwycięstwo 25:22.

Czwartego seta mocnym uderzeniem rozpoczęli goście. Potrójny blok dał im prowadzeniem 4:1, a o czas poprosił trener Blomberg. Hajnowianie nieco odrobili straty, ale nie na tyle, aby doprowadzić do remisu. Za to ich rywale nie zamierzali odpuszczać i znów przystąpili do ataku. Po akcji Wołosza prowadzili już 12:6. Po ataku Kamińskiego w siatkę GTPS prowadził już „tylko” 13:9, ale trener Gerymski poprosił o czas. Goście tracili jednak animusz i podczas II przerwy technicznej prowadzili tylko trzema punktami. W końcowej fazie seta ich przewaga zupełnie stopniała. Po zepsutej zagrywce Kupisza było po 24 i już było wiadomo, że będzie walka na przewagi. Po autowej zagrywce Staniewskiego w aut dobrze zaatakował Kamiński i set zakończył się wygraną gości 28:26.

Tie-break rozpoczął się szczęśliwie dla gospodarzy. Po autowym ataku Michała Stępnia prowadzili 4:2. Na 7:7 wyrównał Wołosz, zaś zmianę połów dokonano przy prowadzeniu gości 8:7. Długo toczyła się wyrównana walka. Pierwszą piłkę meczową dał hajnowianom autowy atak Kamińskiego. Ci jednak prezentu nie wykorzystali i wcale nie spodziewali się, że na wygraną przyjdzie im jeszcze długo poczekać. Przy stanie 16:16 Kozioł został zablokowany przez Kupisza i Kamińskiego, a tym samym goście mieli okazję do zakończenia spotkania. Długo trwała zacięta i emocjonująca walka. Zagrywka Kamińskiego w aut dała rywalom prowadzenie 29:28, a w kolejnej akcji Wołosz został zablokowany i tym samym gospodarze wygrali w piątym secie 30:28.

Pronar Parkiet Hajnówka – Rajbud Development GTPS 3:2

(23:25, 25:20, 25:22, 26:28, 30:28)

Pronar: Woroniecki, Żyliński, Staniewski, Kozioł, Wójcik, Jaskulski, Knasiecki (libero) oraz Matusiak, Zrajkowski, Niemiec, Saczko

GTPS: Borczyński, R.Maciejewicz, Kupisz, Kamiński, Wołosz, Stępień, Kaniowski (libero) oraz Wroński, Kudłacik, Jasiński, Olichwer