Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Falstart kadetów Ikara

Falstart kadetów Ikara

Siatkarze Ikara Legnica nie najlepiej rozpoczęli rywalizację w finale A o mistrzostwo Dolnego Śląska kadetów. W konfrontacji z Sudetami Kamienna Góra, mimo zaciętej walki, po trzech setach musieli uznać wyższość rywali.

W grudniu w decydującym spotkaniu o awansie do najlepszej czwórki Dolnego Śląska Ikar pokonał w hali przy Głogowskiej Sudety 3:2. Teraz niestety zespół z Kamiennej Góry zrewanżował się legniczanom i wygrał w trzech setach.

Mecz był jednak bardzo wyrównany. Kadeci Ikara przegrali jednak najważniejsze piłki w końcówkach pierwszej i drugiej partii.

Nie jestem zadowolony z postawy swoich zawodników, choć muszę przyznać, że podjęli walkę. Za dużo popełniliśmy błędów w kluczowych momentach meczu – powiedział trener Ikara Wojciech Grzeszczuk.

Za tydzień Ikar zagra na wyjeździe z Gwardią Wrocław. W czwórce walczącej o mistrza Dolnego Śląska znalazł się jeszcze Juventrur Wałbrzych.

Ikar Legnica – Sudety Kamienna Góra 0:3

(22:25, 25:27, 20:25)

Siatkarki UKS Radio Plus Legnica udanie rozpoczęły rywalizację w finale C, którego stawką jest dziewiąte miejsce na Dolnym Śląsku w kategorii kadetek. Legniczanki pokonały 3:2 Olimpię II Jawor. Mecz w hali przy ul. Głogowskiej śmiało można nazwać dreszczowcem. Inna sprawa, że podopieczne trenera Sebastiana Miecierza same sobie go zafundowały.

W pierwszej partii jaworzanki legnicką drużynę wręcz zmiotły z parkietu wygrywając do 13. Druga partia wyglądała identycznie z tą różnicą, że to Radio Plus bezapelacyjnie dominowało na boisku wygrywając ostatecznie do 12. W trzecim secie mecz się wyrównał, ale legniczanki wygrały do 19.

Mecz powinien zakończyć po czwartej partii. Legniczanki prowadziły już 17:12, by roztrwonić przewagę w kilka minut. Olimpia wyszła na prowadzenie 18:17! Ta część meczu zakończyła się jej wygraną do 24.

W tie breaku silniejszymi nerwami popisały się podopieczne trenera Miecierza, które wygrały do 12 i cały mecz 3:2.

UKS Radio Plus Legnica – Olimpia II Jawor 3:2

(13:25, 25:12, 25:19, 24:26, 15:12)

źródło: sport.lca.pl