Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Sylwester ZAKSY przy brydżu i oranżadzie

Sylwester ZAKSY przy brydżu i oranżadzie

1 stycznia po południu pierwszy trening w nowym roku odbyli zawodnicy ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Na sylwestrowo-noworoczne zabawy nie mieli zbyt wiele czasu, jako że już w sobotę rozegrają ligowe spotkanie z drużyną Trefla Gdańsk.

Nie ma czasu na zabawę. Nie możemy pozwolić sobie przed meczem ligowym na dwa dni wolnego. Dlatego w sylwestra trener dał nam dzień odpoczynku, a w Nowy Rok mamy już zajęcia – mówi Marcin Mierzejewski, libero ZAKSY.

Sylwestra spędził z rodziną i znajomymi. – Lampka szampana, pokaz zimnych sztucznych ogni i zabawa przy oranżadzie. Na szaleństwa nie ma miejsca. Sobotni mecz z Treflem to pojedynek z gatunku tych, które powinniśmy wygrać, tym bardziej że gramy u siebie – mówi Mierzejewski. Jeszcze wcześniej na parkiet wrócą siatkarze z Częstochowy i Bełchatowa, którzy pojedynek rozegrają już dziś.Prezes ZAKSY Kazimierz Pietrzyk Nowy Rok przywitał w gronie przyjaciół na prywatce przy brydżu. – Od lat spotykamy się w towarzystwie jeszcze z czasów studiów. Graliśmy do czwartej nad ranem, było bardzo sympatycznie – zdradza Pietrzyk. Dodaje, że współczuje siatkarzom, że nie mogli poświętować, ale: – Nie ma zmiłuj się, są zawodowcami, muszą być gotowi do gry. Nie narzekajmy, bo gdańszczanie mają jeszcze gorzej, gdyż muszą przyjechać do nas z drugiego końca Polski – podkreśla Pietrzyk.

Zgodnie z zapowiedziami do drużyny od Nowego Roku dołączył Kanadyjczyk Dan Lewis, który od początku sezonu zmaga się z kontuzjami kolan.

Gdy podpisywaliśmy z Danem kontrakt, jego menedżer zapewniał, że będzie gotowy na początek rozgrywek. Potem mówiło się o listopadzie, w końcu o styczniu. Miał kłopoty z kolanami i nie było sensu przyspieszać jego powrotu na parkiety. Jestem ciekaw, jak zniesie pełne obciążenia treningowe i meczowe – zastanawia się Pietrzyk. – Ma bardzo dobre przyjęcie, obronę, to charakterny zawodnik, byle tylko nie brakowało mu zdrowia – podkreśla Pietrzyk.

źródło: Gazeta Wyborcza

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2009-01-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved