Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Słowaccy kadeci oczekują sukcesu

Słowaccy kadeci oczekują sukcesu

Słowackie miasto Bardejov będzie gościć już w dniach 7-11 stycznia turniej kwalifikacyjny do ME 2009 w kategorii kadetów. Weźmie w nim udział sześć młodzieżowych reprezentacji: Słowacja, Czechy, Włochy, Serbia, Chorwacja i Portugalia.

Dwie najlepsze ekipy awansują do turnieju finałowego, który odbędzie się w sierpniu w Rotterdamie. Ivan Hiadlovsky, szkoleniowiec reprezentacji Słowacji, wierzy, że jego podopieczni znajdą się w pierwszej dwójce. – W lecie przebudowaliśmy zespół i mamy nadzieję, że jesteśmy na dobrej drodze, aby grać coraz lepiej. W przygotowaniach oraz ułożeniu systemu treningowego pomagał trener reprezentacji seniorów – Emanuele Zanini.

Dobrym testem przed imprezą kwalifikacyjną był udział Słowaków w turnieju MEVZA Cup. Nasi młodzi sąsiedzi pokonali tam m.in. Słowenię i Chorwację, uczestników poprzedniej edycji ME kadetów, a ostatecznie zajęli drugie miejsce.Jednakże faworytami turnieju są zespoły narodowe Włoch i Serbii. – Wierzymy, że możemy sprawić niespodziankę i pokonamy przynajmniej jednego z faworytów. Jednak najpierw musimy dobrze zagrać przeciwko Portugalczykom, Czechom i Chorwatom. To będzie trudne, ale wierzymy w siebie. Jesteśmy gotowi i czekamy na ten turniej – zapowiada Ivan Hiadlovsky.

Przypomnijmy, że w słowackim Bardejovie w przeszłości odbywały się już siatkarskie imprezy w kategorii juniorów i kadetów. Kibice siatkówki mogą Bardejov pamiętać bardziej z turniejów kwalifikacyjnych do Mistrzostw Europy Kobiet w latach 2003 i 2007.

źródło: cev.lu, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy, rozgrywki młodzieżowe

Więcej artykułów z dnia :
2009-01-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved