Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Siatkarskie sławy o Pawle Zagumnym

Siatkarskie sławy o Pawle Zagumnym

Paweł Zagumny jest z pewnością jednym z najlepszych a zarazem najbardziej utytułowanych zawodników w Polsce. Zyskał już również renomę na całym świecie. Przez wielu specjalistów uważany za najlepszego rozgrywającego świata. Co sądzą o popularnym „Gumie” inni sławni siatkarze?

Alberto Cisolla: – Zagumny jest doskonałym rozgrywającym. Przez wiele lat nabrał bardzo dużo doświadczenia. Zdobył wiele indywidualnych nagród. Grałem przeciwko Pawłowi wiele razy. Za każdym razem sprawiał mi i mojej drużynie sporo problemów swoim rozegraniem. Jest doskonałym taktykiem, ma dużo pomysłów na grę. Podziwiam go za to.

Ricardo Garcia: – Zagumny jest zdecydowanie jednym z pięciu najlepszych rozgrywających świata. Zawsze, gdy słyszę o Pawle, przypominają mi się mistrzostwa świata lub inne turnieje, w których razem występowaliśmy. Zawsze górą był Zagumny. To on zdobywał nagrody najlepszego rozgrywającego. Z tego wynika, że jest najlepszy na świecie, lepszy ode mnie. To, że Zagumny mówi, że to ja najlepiej rozgrywam świadczy o tym, że jest bardzo miłym człowiekiem. Oprócz tego, że jest doskonałym siatkarzem, to bardzo sympatyczna osoba i serdecznie go pozdrawiam.Vadim Chamuckich: – Z Zagumnym znamy się już od dawna, z meczów reprezentacji, jak i klubowych. Paweł jest jednym z najlepszych rozgrywających w Europie. Ma bardzo dobre rozeznanie tego, co dzieje się na boisku, przegląd pola. Ma bardzo dobre wyczucie gry, przeważnie gra szybko i dokładnie. Krótko mówiąc, jest zawodnikiem wysokiej klasy i bardzo go cenię.

Ivan Miljković: – Pawła Zagumnego pamiętam jeszcze z 1998 roku, kiedy to graliśmy razem na Mistrzostwach Świata Juniorów w Bahrajnie. On był wówczas jednym z zawodników polskiej drużyny, która wówczas zdobyła to Mistrzostwo Świata. Pamiętam go też z czasów, kiedy grał w Padwie. Graliśmy często przeciwko sobie. Także w innych drużynach i reprezentacjach narodowych. Uważam, że Paweł powinien trochę bardziej przejąć na siebie rolę lidera w reprezentacji narodowej, ale to jest moja własna, prywatna opinia.

Marko Samardzić: – Jest to jeden z najlepszych rozgrywających na świecie. Jest bardzo doświadczonym zawodnikiem. Zagrał już bardzo, bardzo dużo wspaniałych meczów. Nie znam go prywatnie. Jedynie z reprezentacji, no i teraz z ligi. Powtórzę jeszcze raz: wspaniały zawodnik!

Bojan Janić: – Z pewnością jest to najlepszy polski rozgrywający. Dla mnie osobiście nawet jeden z najlepszych na świecie. Jest bardzo ciężko grać przeciwko niemu, ponieważ umie zgubić blok i myśli na boisku. Mimo tego, bardzo lubię grać przeciwko niemu, tak samo przeciwko polskiej reprezentacji, ponieważ my musimy dać z siebie wszystko i ewentualna wygrana bardzo cieszy.

Guillaume Samica: – Pamiętam go jeszcze z czasów, gdy grałem we Włoszech. Paweł występował wtedy w Padwie. Jest bardzo trudno grać przeciwko niemu, ponieważ ciężko przewidzieć gdzie rozegra. Jest jednym z najlepszych rozgrywających świata, co pokazał również dzisiejszego wieczoru (mecz z Jastrzębskim Węglem wygrany przez olsztynian 3:1 – red.).

* Wypowiedzi zbierali Maciej Nowocień i Olga Zygarowska (zagumny.pl)

źródło: inf. własna, zagumny.pl

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga, reprezentacja Polski mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2009-01-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved