Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Samolotem do Rzeszowa

Samolotem do Rzeszowa

Ekipa Delecty Bydgoszcz zagra jutro z Resovią Rzeszów. Prezesowi firmy Jet Air aż tak bardzo spodobała się gra bydgoskiego zespołu przeciwko Jastrzębskiemu Węglowi, że postanowił w ramach nagrody zafundować im lot na kolejne spotkanie.

18 października w Łuczniczce drużyna Resovii Rzeszów wygrała pewnie 3:0 (25:17, 25:12, 25:15). Teraz bydgoszczanie stają przed szansą rewanżu.

W przedświąteczny weekend Delecta przegrywała z faworyzowanym Jastrzębiem 0:2, ale potrafiła się podnieść i zwyciężyła 3:2. Ta nieustępliwość spodobała się obecnemu w Łuczniczce Krzysztofowi Wicherkowi, szefowi przewoźnika lotniczego Jet Air.Po spotkaniu z Jastrzębiem, prezes Jet Air poinformował, że do Rzeszowa polecimy specjalnie wyczarterowanym samolotem. Maszyna będzie czekać i po meczu zabierze nas do domów – mówi Janusz Zacniewski, kierownik drużyny. – To duże udogodnienie. Powiem tylko, że podróż w jedną stronę zajmie około półtorej godziny. Jazda autokarem trwałaby blisko dwanaście.

Jet Air to firma, dzięki której bydgoszczanie mogą latać m.in. do Warszawy, Krakowa, Kopenhagi, Berlina i Wiednia. Nie jest wykluczone, że firma zostanie wkrótce jednym ze sponsorów klubu.

Czy zagra Sopko?

Siatkarze wylatują dziś popołudniu. Noc spędzą w jednym z rzeszowskich hoteli i do meczu na pewno przystąpią wypoczęci. Jednak trener Waldemar Wspaniały ma problem. Urazu mięśnia pachwiny nabawił się bowiem Martin Sopko i nie wiadomo, czy zagra przeciwko Resovii. Jego absencja byłaby dużym osłabieniem. Dość powiedzieć, że Słowak to najskuteczniejszy siatkarz Delecty – jak dotąd zdobył 137 punktów. Krzysztof Janczak, który jest drugi w tej klasyfikacji ma 17 oczek mniej.

źródło: Express Bydgoski

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2009-01-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved