Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga: Pojedynek Dawida z Goliatem?

PlusLiga: Pojedynek Dawida z Goliatem?

W najbliższą sobotę, siatkarze Asseco Resovii rozegrają pierwszy mecz na Podpromiu w Nowym Roku. Rywalem będzie drużyna Delecty, która ostatnio sprawiła bardzo dużą niespodziankę.

Gospodarze przystąpią do tego spotkania bardzo zmobilizowani. W ostatniej kolejce 2008 roku ulegli bowiem rewelacji tegorocznych rozgrywek – ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle 0:3. Ekipa trenera Waldemara Wspaniałego byłą sprawcą sensacji, pokonując we własnej hali faworyzowany Jastrzębski Węgiel 3:2.

Zdecydowanym faworytem tego spotkania jest zespół prowadzony przez Ljubo Travicę. Przemawia za nim m. in.: wynik pierwszego spotkania tych drużyn (w pierwszym meczu Delecta uległa w Bydgoszczy Resovii 0:3), pozycja w tabeli oraz atut własnego parkietu. Obie ekipy walczą o zupełnie inne cele. Asseco przed sezonem zapowiadało walkę o mistrzostwo. Trudno się dziwić takim śmiałym deklaracjom, skoro do drużyny doszło trzech „srebrnych” graczy z poprzedniego sezonu, Fin Mikko Oivanen, Bartosz Gawryszewski oraz bardzo doświadczony trener – Ljubo Travica. W zespole pozostali m. in.: Serb Aleksandar Mitrovic, Paweł Papke, Krzysztof Ignaczak oraz Kubańczyk Ihosvany Hernandez. Ten ostatni przez pierwszą połowę sezonu leczył kontuzję i po raz pierwszy na parkiet wyszedł dopiero w ubiegłej kolejce. Jeśli chodzi o bydgoszczan, to ta drużyna była budowana z myślą o grze w I lidze. I tak oto z zespołu odeszli przede wszystkim: Jakub Oczko, Michał Stępień oraz Kamil Kacprzak. Do drużyny dołączyli Stanisław Pieczonka, Piotr Lipiński oraz trzech środkowych: Artur Augustyn, Grzegorz Kokociński i Marcin Nowak.Jeśli chodzi o ekipę trenera Waldemara Wspaniałego, to nie wiadomo czy zagra jej najskuteczniejszy zawodnik – przyjmujący Martin Sopko. Słowak nabawił się bowiem kontuzji mięśnia pachwiny i jego występ stoi pod znakiem zapytania. Bydgoszczanie polecą do Rzeszowa specjalnie wyczarterowanym samolotem. Prezes firmy Jet Air miał przyjemność gościć w hali Łuczniczka na meczu z Jastrzębiem i bardzo mu się podobało to, co Delecta pokazała. Toteż sfinansował drużynie podróż w obie strony. Kierownik drużyny przyznał, że jest to duże udogodnienie. Wszak podróż autokarem trwałaby około 12 godzin, a samolotem mniej więcej 1,5 godziny. Siatkarze więc będą wypoczęci i dużo wskazuje na to, że firma zostanie wkrótce jednym ze sponsorów bydgoskiego teamu.

Co do statystyk, to po 10 kolejkach Resovia jest najbardziej efektywną drużyną jeśli chodzi o przyjęcie i atak. Rzeszowianie popełniają bardzo małą ilość błędów własnych w ataku. Natomiast największym mankamentem tej drużyny jest blok. Jeśli Krzysztof Janczak i spółka nie pozwolą na początku spotkania się blokować, to mogą poprowadzić wyrównaną walkę w całym spotkaniu. Bydgoszczanie nie odstają od rywali w przyjęciu. Natomiast dużo gorzej to wygląda, jeśli chodzi o atak i zagrywkę. Siatkarze Delecty są najczęściej blokowanymi zawodnikami w lidze, a także posiadają najmniejszą ilość asów serwisowych na set. Wydaje się, że jeśli bydgoszczanie będą przełamywali rzeszowski blok, to są w stanie wygrać. Z drugiej jednak strony, jeśli Resovia wykorzysta niemoc w ataku swoich przeciwników, to też nie powinna mieć problemów z odniesieniem zwycięstwa.

W tabeli Resovia zajmuje 3. miejsce, ale ma tylko 2 punkty przewagi nad Jastrzębskim Węglem i AZS-em Olsztyn. Delecta mimo zwycięstwa w ostatniej kolejce plasuje się na 9. pozycji. Jednak na dole tabeli jest bardzo duży ścisk. Drużyny z Bydgoszczy, Radomia i Gdańska mają po 6 punktów, a tylko jedna z nich uniknie barażu. Jest więc o co grać.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2009-01-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved